iPhone 7 Çift Kamera İle Gelebilir

Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 hakkında birçok haber yazılıp çizildi ve gün geçtikçe cihazın yepyeni özellikleri ortaya çıkıyor. Ortaya atılan iddialar her gün daha detaylı bir hal alıyor ve son gelen bilgiler ise iPhone 7’nin çift kamera ile geleceği yönünde. iPhone 7 çift kamera özelliği ile DSLR kalitesinde fotoğraf dönemine giriş yaparak büyük bir hamleye imza atabilir.

iphone-7

Her yılın Ocak ayından sonra piyasaya sürülecek olan yeni iPhone’un haberlerini duymaya şüphesiz ki hepimiz alıştık. Özellikle bu haber ya da söylentiler Şubat ve Mart aylarında daha da yoğunlaşıyor ve telefonun tanıtılacağı zamana yani Eylül ayına kadar büyüyerek gidiyor.

Bu yıl diğerlerinin aksine iPhone 7 söylentileri çok daha erken başladı. Özellikle önümüzdeki günleri epey meşgul edecek gibi görünen bu söylentiler sayesinde Apple’ın iPhone 7 hususunda önemli çalışmalar yaptığını gösteriyor. Bunun nedeni ise yatırımcıların ve kullanıcıların ortada yeterince yenilik göremiyor oluşu. Bu durumda da Apple üzerindeki bu baskıyı kırmak istiyor ve yalnızca donanım iyileştirmeleri ile tasarım değişikliklerinin yanı sıra birçok değişikliğe de imza atacak gibi görünüyor. Sonuç olarak Apple şu anda büyük bir devrimin peşinde koşuyor diyebiliriz.

iphone7-cift-kamera

Tüm bu söylentiler arasında en dikkat çekeni ise şüphesiz ki iPhone 7 çift kamera özelliği. Yani yeni iPhone’da çift lensli bir kamera yer alacak ve bu teknoloji sayesinde Apple önemli bir adım atacak. Elbette şu anda tüm bunlar söylentiden ibaret ancak bilgiler Apple’ın çip üreticisi  Cirrus Logic and Analog Devices’a dayandırılıyor. Sözü edilen teknolojinin LinX olması ise elbette insanlarda merak ve heyecan uyandırıyor.

iPhone 7 çift kamera sistemi yani LinX, küçük boyutlu fotoğraflardaki tek lensli sistemlere nazaran çok daha etkileyici bir performans ortaya koyuyor. Yani bu durumda ortama çözünürlüğe sahip olan telefonlarda DSLR kalitesine oldukça yakın netlik ve parlaklıkta fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Bunun yanı sıra gece çekimleri hususunda da oldukça net çekimler yapılabiliyor.

Şu an için iPhone 7 çift kamera söylentileri ne kadar doğru bilemiyoruz ancak bu Apple için büyük bir adım olur. Artık akıllı telefon kameralarında üst seviyeye geçmenin vakti gelmişken ilk adımın Apple’dan gelmesi de haliyle beklenen bir olay. Bakalım Apple çift kamera anlamında gerçekten de devrim yaratabilecek mi?

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.