LG G5 Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Önümüzdeki cumartesi yani 21 Şubatta tanıtılacak olan LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 özel bir lansmanla Mobil Dünya Kongresi’nde görüntülenecek. İşte G5 hakkında merak edilen her şey!

lg-g5-ozellikleri

Mobil Dünya Kongresi 22 Şubat tarihinde Barcelona şehrinde düzenlenecek ancak bu yılın en merak edilen telefonlarından bir tanesi olan G5 özel bir lansman ile kongrenin başlamasından bir gün önce tanıtılacak. Peki, LG yeni amiral gemisi ile başarıyı yakalayabilecek mi?

LG G5 teknik özellikleri

Daha önce Snapdragon 810 yerine S808 tercih edilmişti ancak bu kez Qualcomm sıkıntıları düzeltildi ve G5 Snapdragon 820 ile gelecek. 32 / 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM özellikleri de telefona eşlik edecek. Ayrıca 200 GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği de mevcut olacak. Yani genel olarak bakıldığında G5 ciddi bir güce sahip olacak.

LG-G5tanıtılacak

LG G5 tasarımı

LG’nin artık klasik hale gelen bir tasarımının olduğunu kabullendik. G5 modelinde ise arka taraftaki ses açma kapama tuşları yok oluyor. Modelde yalnızca parmak izi okuyucu özelliğe sahip olan bir güç tuşu bulunacak. Arka tarafta yine çift kamera olacak ve geri kalan tasarım da diğer LG modellerine benzeyecek.

LG G5 ekran özellikleri

Ekran konusunda ne yazık ki büyük gelişmeler beklenmiyor. 5.6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak olan G5 2K’lık görüntüler sunacak. Ancak diğer bir beklenti 2K yerine 4K’nın olması. Bu beklenti ile ekran çözünürlüğü 3840 x 2160 çözünürlüğüne ulaşabilir ve bu da büyük bir yenilik olur.

LG-G5-tanıtılıyor

LG G5 batarya özellikleri

Yıllardır LG’nin 3000 mAh’lik bataryaları bazı modellerde başarısız olması nedeni ile kullanıcıları rahatsız etmeye başlamıştı. Bu soruna bir çözüm arayan LG bu kez bataryasını iyileştirecek gibi görünüyor. Beklentiler 3000 yerine 3600 mAh’lik batarya kullanılması yönünde. Aynı zamanda bu batarya Quick Charge 3.0 desteğini arkasına aldığı için hızlı şarja da olanak sağlayabilecek.

LG G5 modeli aylardır konuşuluyor ve en sonunda telefonu çok yakında kanlı canlı görebileceğiz. Görüldüğü üzere firma bu kez büyük değişikliklere imza atmış ve G5 modelinden beklentileri de oldukça fazla. Ancak elbette gerçek bir başarı olup olmadığını ilerleyen günlerde öğrenebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.