Volkswagen Yepyeni Bir Davayla Karşı Karşıya!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen geçtiğimiz yıl ortaya çıkan emisyon skandalının ardından her geçen gün yepyeni bir dava ile karşı karşıya kalıyor. Bu kez de Alman devine yanlış tanıtım gerekçesi ile dava açıldı. İşte tüm detaylar!

Otomobil endüstrisinin önemli markalarından Volkswagen, ABD’de ortaya çıkmış olan ve tüm dünyaya kısa zamanda yayılan karbon emisyonu skandalı ardından geçirdiği sıkıntılı günleri atlatmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Alman devi söz konusu skandalın izlerini silmek için canla başla çalışıyor olsa da ne yazık ki her geçen gün yeni bir dava ortaya çıkıyor. Bu kez VW yanlış tanıtım yapmakla suçlanıyor.

Almanya’daki en büyük deniz ürünleri dağıtım firmalarından bir tanesi olan ve aynı zamanda Volkswagen’den de yaklaşık olarak 500 adet araç kiralayan Deutsche See, kiraladıklarını araçların çevre dostu olarak tanıtıldığını ancak firmanın emisyon skandalı ile işe hile karıştırdığını iddia ederek Volkswagen’e dava açtı.

Volkswagen Deutsche See ‘ye karşı!

Çevre dostu olarak tanıtılmış olduğu için bütün araç filosunu VW’den kiraladıklarını ifade eden Deutsche See yetkilileri, sözleşme kurallarına da aykırı olan bu durum hakkında şikayetlerini mahkemeye ilettiklerini açıkladı. Her ne kadar Deutsche See tarafından Volkswagen cephesine açılmış olan davanın maddi boyutu hakkında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Alman medyasında yer alan haberlere bakacak olursak bu boyutun 12 milyon Euro gibi bir sayıya ulaşacağı tahmin ediliyor.

Hali hazırda son derece sıkıntılı günler geçirmekte olan Volkswagen’in bütün bu davalar karşısında nasıl bir adım atacağı bilinmiyor. Ancak sosyal medya üzerinde de büyük yankı bulan bu olaylardan sonra firma özellikle ABD’deki araçlarını geri çağırmaya başladı. Bakalım efsane otomobil üreticisi açılan davalardan nasıl bir sonuç elde edecek? En önemlisi de her gün bu skandallardan sıyrılmaya çalışırken gösterdiği bu çaba nasıl sonuç bulacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.