4,5G Fiyatları Kullanılacıların Ceplerini Yakacak!

Yaklaşık 2 ay sonrasında kullanılabilir hale gelecek olan 4.5G teknolojisinin getirileri son derece fazla ancak elbette bu getirilerin de bir karşılığı olacak. Bu nedenle 4,5G fiyatları kullanıcıları biraz üzecek gibi görünüyor.

dsfbghmjökçl

1 Nisan tarihinde resmi olarak ülkemizde kullanılmaya başlanacak olan 4.5G teknolojisi bizlere inanılmaz hizmetler sunacak. Birçok GSM operatörü de şimdiden yoğun ve ilgi çekici çalışmalara imza atmış durumda. Birçok kampanya ve avantaj 1 Nisan tarihinden itibaren kullanılabilir hale gelecek. Üstelik 4.5G uyumlu SIM kartı olmayan kullanıcılar da ücretsiz bir şekilde ya da cüzi bir rakam ödeyerek bu SIM kartlara sahip olabilecek.

Şimdiye kadar her şey çok güzel ancak asıl sorular bundan sonrasında başlıyor. Birçok kullanıcının ilk sorusu elbette bu teknolojinin ne kadara mal olacağı. 4.5G teknolojisi kullanıcılara mükemmel bir internet hızı sunacak ancak tahmin edeceğiniz üzere bunun karşılığı da az olmayacak. İnternet ne kadar hızlı olursa kullanım da o kadar artacak ve kota sorunları oluşacak. Bu durumda GSM operatörleri birçok internet paketini 10 GB kotaya kadar yükseltmiş durumda. Elbette bu nedenle paket fiyatlarında da ciddi bir yükselme söz konusu olacak.

4,5G-5fdcd

10 GB kotalı internet paketlerine sahip olmak isteyen kullanıcıların ödeyeceği fatura tutarı 70 ila 100 TL arasında olacak. Bu durumda şu anda özel olarak sunulan internet paketleri 4.5G hayatımıza girdiğinde sadece başlangıç paketleri olacak kalacak. 4,5G fiyatları ile şu anda ayrıcalık sahibi olan kullanıcılar yolun başına sürüklenecek.

Şu anda bile birçok kullanıcı internetinin yetmemesi nedeni ile büyük bir sıkıntı çekiyor. Bu teknolojinin hayatımıza girmesi ile internet fiyatlarının artacak olması da kullanıcıları normal olarak korkutmuş durumda. Bu durumda 4.5G’nin ne kadar tercih edileceği de büyük bir merak konusu. İlerleyen günlerde gelişmelerin nasıl olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.