Facebook, resmi Türkiye verilerini açıkladı

Tartışmasız dünyanın en fazla kullanılan ve en aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, Türkiye için verilerini açıkladı..

Ülkemizin tartışmasız en çok kullanılan sosyal medya aracı Facebook; her yıl sonu yayınladığı ülke verilerini, bu yıl Türkiye içinde yayınlayarak ülkemizin sosyal medya analizini yaptı. Çıkan veriler sonucunda bir kez daha sosyal medya devi olduğunu kanıtlayan Facebook, anlaşılan uzun yıllar boyunca liderliği elinden bulunduracağı benziyor.

Resmi verilere göre Türkiye’nin Facebook verileri;

  • Oranlara göre her iki kişiden biri Facebook hesabına sahip.
  • Ülke nüfusunun %36’sı (yaklaşık 27 milyon) her gün Facebook’a giriş yapıyor.
  • Mobil cihazlar üzerinden Facebook’a girenlerin sayısı da bir hayli yükselmiş. Yaklaşık 25 milyona yakın kullanıcı her gün mobil cihazından bir kez de olsa ziyaret ediyor.

Sosyal medya devi Facebook’un genel verilerinde ise durumlar şöyle;

  • Dünya genelinde siteyi kullanan kullanıcı sayısı 1.55 milyarı aşıyor. Günlük kullanımda ise bu sayı 1 milyardan fazla olduğunu söyleyebiliriz.
  • Mobil cihazlar ile Facebook’u kullanan kullanıcı sayısı 1.39 milyar ve bu rakamın 1 milyara yakını Android cihaz kullanıcısı.
  • Sitede her gün 8 milyardan fazla video görüntülenmekte.

Verilerden de anlaşılacağı üzere çok ciddi bir kullanıcı kitlesi elinde bulunduran Facebook, yıl içerisinden çıkan haberlere yanıt niteliğinde bir istatistik ortaya koydu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.