Katlanabilir Bisiklet FUBi fixie

Normal bir bisiklet ile aynı özellikleri taşıyor olan FUBi fixie, saniyeler içerisinde kapanma özelliğine sahip. Bu katlanabilir bisiklet şu anda Kickstarter üzerinde bir hedefe sahip ve bağış topluyor.

fubifixie

Geriye dönüp baktığımızda Kickstarter üzerinde 4K, mini HD ve 360 derece gibi birçok kamera popüler hale gelmişti. Bağımsız üreticiler neredeyse her hafta yeni bir kamera projesi ile karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise çok daha farklı ürünler piyasaya çıktı ve bu ürünler arasında özellikle bisikletler yer almaya başladı. En çok dikkat çeken bisikletler ise katlanabilir bisiklet modelleri oldu.

Bu katlanabilir özelliğe sahip olan bisikletlerin arasına FUBi fixie de eklendi. FUBi fixie bisikletlerinin ana düşüncesi ise, klasik bisiklet görünümüne son derece yakın ve hiçbir kayıp vermeden katlanabilen bir bisiklet oluşturmak. Yani var olan bisikletlerinizi FUBi sayesinde katlanabilir bir hale getirmeniz mümkün. Bunun için de FUBi fixie’nin tamamını satın almak yerine yalnızca gövdeyi satın alabilir ve böylece kendi bisikletinizin parçaları ile birleştirdikten sonra tamamen katlanabilir bir bisiklet elde edebilirsiniz.

fubi_fixie

Hiçbir araç gerece gerek kalmadan 5 ile 10 saniye arasında katlanıp açılabilen bu FUBi fixie aynı zamanda performans açısından da özellikle geliştirilmiş durumda. Standart bisikletlere nazaran çok daha iyi bir performans sağlayan bu bisiklet hız testi pistlerinde de denenmiş. Gövdesi 4130 krom molibden çelik boru sistemi ile yapıldığı için de hem çok sert hem de oldukça hafif.

Metro, otobüs, araba ve asansörde son derece kolay bir şekilde taşınabilen FUBi fixie katlandığında 1 metreden daha kısa hale geliyor. 11 kg ağırlığında olan bu katlanabilir bisiklet şu anda Kickstarter üzerinde 47 bin dolarlık bir hedefe sahip. Şimdiye dek proje için 22 bin dolar toplanmış durumda ve projenin bitişine 28 gün var. FUBi fixie iskeletine sahip olmak isteyen kişilerin yapması gereken minimum 277 dolar. Bisikletin tamamını satın almak için de ödenmesi gereken fiyat 490 dolar.

FUBi fixie şimdiden dikkatleri üzerine toplamış durumda ancak henüz istenilen bağışa ulaşılmış değil. Yine de projenin bitmesine 28 gün kaldığı için hedeflenen bağışın üzerine çıkmak bile olası bir durum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.