Akıllı Telefonlar İçin Kamera Lensleri

Kickstarter platformu üzerinde başlamış olan BLIPS projesi ile beraber her akıllı cep telefonuna uyum sağlayan ve hem makro hem de mikro çekimler yapabilen kamera lensleri üretiliyor. İşte detaylar!

kamera_lensleri

Şüphesiz ki akıllı cep telefonlarının kameraları günden güne çok daha önemli bir hale geliyor ve bu telefonların fotoğraf makinelerinin yerinin almaya başladığı açıkça ortada. Fotoğraf çekimleri de günden güne farklılaşıyor ve kullanıcılar son derece etkili çekimler yapma şansını elde edebiliyor. Son zamanların popüler teknolojisi kamera lensleri de bu etkileyici çekimler için en fazla tercih edilen ürünlerden. Şimdi de Kicktarter üzerinde yepyeni bir proje başlatıldı ve projenin ismi de BLIPS. Bu proje kapsamında her akıllı telefona uyum sağlayan lensler üretilecek.

Piyasada yer alan Olloclip ve benzeri kamera lenslerinin rakibi olarak yapılmış olan BLIPS, 2 adet lens takımı şeklinde kullanıcılara sunuluyor. Mikro ve makro fotoğrafçılığa ilgi duyan ve bunu cep telefonlarından hızlı ve kolay bir şekilde yapmak isteyen kişiler için üretilen bu kamera lensleri, Kickstarter platformunda oldukça büyük bir popülarite yakalamış durumda.

kameralensleri

Daha önce böyle bir kamera lensi kullananların da bildiği üzere telefondan çekim yapmak için kamera kısmına bir parça yerleştiriliyor ve çekim bu şekilde yapılıyor. Fakat bu parçaların büyük olması bazen sıkıntılara yol açabiliyor. Ancak BLIPS projesi ile bu sorun ortadan kalkıyor. Dünyadaki en ince ve en hafif kamera lensi olan BLIPS, 1.2 mm mikro ve 0.5 mm makro boyutlarında.

BLIPS, ince olduğu için tablet ya da telefonların kullanımına engel olmayan ve aynı zamanda cüzdanda aynı bir kart gibi taşınabilen bir yapıya sahip. Üzerinde yer alan özel yapışkan bandı da temiz olan yüzeye her zaman yapışabiliyor. Bu şekilde rahat bir şekilde çıkarma ve takma işlemleri tekrar tekrar gerçekleşebiliyor.

kamera-lensleri

Yüksek kalitede çekim yapma olanağı sağlayan bu kamera lensleri, mikro lens için bir değere sahip. Makro değerinde de 10 kat optik yakınlaştırma yapılabiliyor. Küçük detaylardan dokulara ve hatta mikroskobik detaylara kadar çekim imkanı sunan BLIPS, teknik olarak kullanıcıların yanında hem mikroskop hem de makro fotoğraf makinesi taşıma imkanı sunuyor diyebiliriz.

Şu anda Kickstarter üzerinde 15 bin € gibi bir hedefe sahip olan BLIPS kamera lensleri, şimdiden 48 bin € toplayarak hedefini aşmış durumda. 1 makro lens, 1 mikro lens ve 2 adet özel temizleme süngerinden meydana gelen paket 15 € ile satışa sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.