LG G5 Özellikleri ve Diğer Detaylar

2015 yılında piyasaya sürmüş olduğu V10 ve G4 amiral gemisi modelleri ile dikkat çekmiş olan LG, akıllı cep telefonu pazarındaki payını artırmıştı. Şimdi ise G5 modeli ile bu payı daha fazla artırmayı hedefliyor. İşte yakın zamanda satışa sunulacağı tahmin edilen yeni amiral gemisi LG G5 özellikleri!

Öncelikle LG G5’in tasarımının V10 ve G4 modellerinin arasında bir çizgiye sahip olması muhtemel. Bugüne dek edinilen bilgilere göre bu modelde tıpkı V10 modelindeki gibi ikinci bir ekranın yer alacağı konuşuluyor. Bunun yanı sıra G5’in selefi G4’ün ana hatlarına sahip olacağı da konuşulanlar arasında.

G5’e dair en net bilgi ise Snapdragon 820‘ye sahip olacağı. Gücünü Snapdragon 820’den alacak olan telefon Qualcomm’dan da şaşmayacak. Telefon hakkında bir diğer kesin bilgi ise 4 GB RAM’e sahip olacağı. Hatırlanacağı üzere G4 modeli 3 GB RAM’e sahipti. Ayrıca G5 5.6 inç boyutunda bir IPS LCD ekrana sahip olacak.

LG-Logo-r4r4

Telefonun kamera özelliklerinden bahsedecek olursak; bu modelde kamera anlamında büyük gelişmeler yaşanacak. 21 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera telefona eşlik edecek. Arka kamera aynı zamanda 4K video kaydı da yapabilecek.

LG G5 özellikleri arasında en fazla dikkat çekenlerden biri de şüphesiz ki bataryası olacak. 4000 mAh gücünde bir bataryaya sahip olacak olan G5, rakiplerini pil ömrü anlamında geride bırakmayı başaracak. Ayrıca hızlı şarj özelliğinin de eklenmesi telefonu vazgeçilmez bir hale getirecek.

LG daha önceki modellerinde parmak izi okuyucusu kullanmamış, onun yerine Microsoft’un da kullanıyor olduğu iris tarayıcısı sistemini tercih etmişti. Şu anda bazı söylentiler G5 modelinde parmak izi okuyucusunun olacağı yönündeyken bazıları da diğer modellerde olduğu gibi iris tarayıcısının olacağı yönünde. Bu ikilemin sonucunu telefonun tanıtılması ile öğreneceğiz.

lg-g5-455454

Meraklılar için müjdeli haber ise LG’nin yeni amiral gemisi G5’in önümüzdeki ay Barcelona şehrinde tanıtılacağı oldu. Mobile World Congress 2016’da tanıtılacağına kesin gözü ile bakılan telefonun net özellikleri ve diğer detayları önümüzdeki günlerde sızdırılacaktır. Ancak özellikler şimdiden net olmasa bile göz kamaştırmayı başarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.