Windows ve OS X İçin WhatsApp Uygulaması Yayınlandı!

WhatsApp’ın, geçtiğimiz haftalarda masaüstü uygulaması çıkaracağı yönündeki bilgiler internette yer almıştı. Bugün itibariyle yeni masaüstü programını yayınlayan WhatsApp, Windows ve MAC OS X platformları için yeni mesajlaşma deneyimi sunuyor.

whatsapp-masaüstü

Facebook’un bünyesine katılmasının ardından getirdiği yenilikler ve uygulamasını ücretsiz olarak sunması popülerliğini daha da arttırmıştı. Geçtiğimiz haftalarda da WhatsApp’ın masaüstünden kullanılabilecek bir uygulama çıkartacağına dair bilgiler internette yer almıştı. Birkaç gün öncede getirdiği kişiselleştirme özellikleriyle (İlgili yazı) kendini geliştirmeye devam eden şirket, bugün itibariyle masaüstü OS X ve Windows yazılımına sahip cihazlar için uygulamasını yayınladı.

WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının WhatsApp Web‘ten farklı bir şey sunmadığını söyleyebiliriz. En önemli özelliği tarayıcıya olan bağımlılığı ortadan kaldırması yer alıyor. Masaüstü uygulama, web sürümüyle genel olarak aynı tasarıma sahip olsa da ufak ek özelliklere de yer verilmiş. Bunlar arasında yakınlaştırma, uzaklaştırma ve beta sürümleri alıp, almayacağınız gibi seçenekler yer alıyor. Uygulamanın daha yeni olduğunu düşünürsek, bağlantı kopması gibi ufak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.whatsapp-masaüstü-uygulaması

 

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Windows veya OS X işletim sistemli bilgisayarınızdan aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirin ve açın. Ardından mobil cihazınızda ki WhatsApp uygulamasına girdikten sonra, ayarlar bölümünde yer alan ‘WhatsApp Web‘ bölümündeki QR tarama penceresini bilgisayarınızdaki QR kodunu okutmanız gerekiyor.

Windows ve OS X için WhatsApp uygulamasını indirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.