Facebook’a Keşfet Özelliği Geliyor!

Facebook, uzun bir süredir kullanımda olan bazı özelliklerini tek bir çatı altında toplayacak İnsanları Keşfet özelliği ile geliyor. Çok yakında Android ve iOS platformlarında özellik kullanımda olacak. İşte tüm detaylar!

Şüphesiz ki sosyal medya dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Facebook, eskiden yapılabilen pek çok işlemi tek bir çatı altında toplayacak olan yani pek de yeni diyemeyeceğimiz bir özelliği yayına sunacak. Discover People yani İnsanları Keşfet özelliği Facebook’un birçok yeniliği gibi dikkat çekecek gibi görünüyor.

İnsanları Keşfet özelliği ile yakınınızdaki insanları keşfedin!

Facebook’un Android ve iOS cihazlarda kullanılan mobil uygulamasına eklenecek olan bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar çevresindeki insanların neler yaptığını ve hangi etkinliklere katıldığını rahat bir şekilde görebilecek ve daha önce kendileri ile aynı yerde çalışmış olan insanları kolayca bulabilecek.

Bunların yanı sıra kullanıcılar onlarla aynı etkinliklere katılmış olan yeni insanları keşfetmeye de olanak tanıyacak olan bu yeni özellik sayesinde yeni arkadaşlık ilişkilerinin önünün ciddi anlamda açılacağı söylenebilir. Üstelik bu şekilde sevmediğiniz insanlarla aynı etkinlikte pişti olmaktan da kurtulmanız mümkün. Şunu da belirtmeliyiz ki eğer Discover People özelliğini kullanacaksanız neleri paylaşmak istediğinizi seçme hakkına sahipsiniz.

Tüm özellikler tek çatı altında

Aslına bakılacak olursa etkinliklere katılan kişileri görmek için zaten etkinliğin sayfasına bakmak yeterliydi. Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz bazı özellikler de Facebook üzerinde rahatlıkla kullanılabiliyordu. Ancak İnsanları Keşfet özelliği ile tüm bunlar tek bir yerde toplanacak ve kullanıcılar da daha rahat erişim sağlayabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.