Ford, Aracı Yanan Müşterisine Neden Açıklama Yapmıyor?

Geçtiğimiz Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü’nde seyir halindeyken Ford Fiesta modeli aracının kendiliğinden yandığını iddia eden Osman Arabacı; Ford ve Allianz tarafından detaylı rapor istiyor!

11 Şubat 2017 tarihinde Twitter adresimiz üzerinden Ford’un çılgı projesi olan Lastik Bisiklet paylaşımı altından bize ulaşan Osman Arabacı isimli kullanıcı, Üretim ve/veya Servis kaynaklı aracının yandığını iddia ediyor ve mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

Osman Arabacı, kendi YouTube kanalı üzerinden paylaştığı videonun açıklamasında; Mayıs 2016’da sıfır olarak aldığı Fiesta model aracının bakımını Ankara Tan Oto‘da yaptırdıktan 2 ay sonra, geçtiğimiz Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde seyir halindeyken yandığını belirtiyor.

Aracın alev almasının ardından video kaydına da başlayan Arabacı, kasko şirketi Allianz aracılığıyla Tan Oto’ya götürüyor ve mağduriyetini Ford Otosan‘a da bildiriyor. 7 aylık ve bakımları yapılmış bir aracın üretim ve/veya bakım kaynaklı yandığını belirterek detaylı açıklama ve mağduriyetinin giderilmesini talep ediyor.

Bir aylık bekleme sürecinin ardından Ford tarafından yapılan açıklama da hasarın “Üretim kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir.” bilgisi kendisine iletiliyor. Üretim kaynaklı olmadığını tespit edebilen firmadan hasarın kaynağını sorduğunda ise Ford yetkilisinden “Bilgi veremiyoruz” yanıtıyla karşılaşıyor. Müşteri mağduriyetini gidermeyen Ford’dan, aracı inceleyen ekspertiz raporunu talep ettiğinde ise yine olumsuz yanıt alıyor.

Ford’dun hiçbir şekilde kendisine yardımcı olmamasına yakınan Arabacı, kasko şirketinin bilir kişisi ile yaptığı telefon görüşmesinde “Araç komple hasarlı olduğundan, nedenin anlaşılmasının neredeyse imkansız olduğu ve en son seçeneğin kullanıcı kaynaklı olduğu” yanıtını alıyor.

7 aylık ve yetkili servisinde bakımları yapılmasına rağmen aracın arkasında durmayan Ford ve net bir rapor vermeyip, ihtimaller üzerine hareket eden kasko şirketi tarafından mağdur edilen kullanıcı mağduriyetini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışıyor.

YouTube’da paylaştığı videoya gelen “Nasıl yandı?” sorusuna ise Osman Arabacı şöyle yanıt veriyor; “40 km yol gittim yaklaşık aracın içerisine koku geldi önce yavaşladım sonra kaputtan duman çıkmaya başladı ben yangın tüpünü bagajdan alana kadar ön taraf komple tutuştu sonra da oturduk itfaiye yi bekledik itfaiyenin raporuna göre ; “Hareket halindeki aracın benzin hortumu delinerek sıcak motorla temas etmesi sonucu yangının çıktığı kanaatindeyiz.” ve itfaiye dışında hiçbir şekilde Ford’ dan rapor istediğimde veremeyeceklerini söylediler.

Allianz ve Ford tarafından detaylı açıklama bekleyen Osman Arabacı, rapoların tarafını sunulup mağduriyetinin giderilmesini talep ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.