Üst Düzey Batarya Gücü İsteyenlere Müjde!

Akıllı cep telefonu bataryalarının çoğu zaman kullanıcılar için yetersiz kaldığını görüyoruz. Bu noktada üst düzey batarya gücü olan telefonlar da kolayca göz önüne çıkabiliyor ve YAAO 6000 de bu akıllı telefonlardan bir tanesi. İşte tüm detaylar!

batarya-gucu

Elimiz ayağımız haline gelen akıllı cep telefonlarının en büyük sorunlarından bir tanesi şüphesiz ki batarya sürelerinin yetersiz olması. Bir telefonun donanımı ne kadar güçlü olsa da bataryası tatmin edici olmadığı sürece kullanıcılardan tam not alamıyor. Ancak yeni bir akıllı telefon sayesinde hem donanım hem de batarya gücü aynı anda kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Üstelik YAAO 6000 adlı bu akıllı cep telefonu kullanıcısına sunduğu batarya gücü ile diğer telefonları bile şarj edebilir!

Batarya gücü ile öne çıkan YAAO 6000 özellikleri

YAAO 6000 adlı akıllı cep telefonu 10900 mAh batarya kapasitesi ile batarya süresinin önemsiz bir detay haline gelmesini sağlıyor. Ancak ne yazık ki bu telefonun yalnızca Çin’de satışa sürüldüğünü bilmeniz gerekiyor.

Yüksek kapasiteli taşınabilir bir şarj aleti kadar sunulan batarya kapasitesinin yanı sıra telefonun 5.5 inç boyutunda, 720 x 1280 TFT bir ekranı bulunuyor. Ayrıca MediaTek MT6735 dört çekirdekli çipset, 1 GB RAM ve 16 GB genişletilebilir depolama alanı ile birlikte gelen akıllı telefon 13 MP çözünürlüğünde arka kamera ve 5 MP çözünürlüğünde de ön kameraya sahip. Bataryanın etkisi ile cihazın kalınlığı 18.1 mm iken ağırlığı da 500 gr civarında.

batarya-gucu

Batarya çıkarılabilir olacak

Tüm bunlara ek olarak bu dev bataryanın çıkartılabilir olduğunu da belirtelim. Eğer ek bir batarya daha almayı tercih ediyorsanız biri şarj olurken diğerini takıp akıllı telefonunuz ile uzun saatler geçirmeniz mümkün olabilir. Bataryanın çıkarılabilir olmasının arkasındaki nedenin de böylesine bir bataryayı şarj etmenin uzun sürmesi olarak gösteriliyor. Eğer telefonun sabit bir bataryası olsaydı ve kullanıcılar telefonlarının şarj olmasını bekleyecek olsaydı bu son derece sinir bozucu bir durum olabilirdi.

Batarya gücü ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran YAAO 6000, Jingdong adlı web sitesi üzerinde ön satışa sunulmuş durumda ve telefonun ön satıştaki fiyatı 220 dolar. Ancak ne yazık ki bu dikkat çekici akıllı telefonun diğer pazarlar için sunulması pek beklenmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.