Samsung Galaxy S7, 11 Mart’da Satışa Sunulacak

Akıllı telefon üreticisi Samsung tarafından 2016 yılının en iddialı telefonu olmaya aday Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri Mart ayında çıkması bekleniyor.

Samsung-Galaxy-S7

Samsung’un şirket içi bilgilerinin sızıntılarıyla tanıdığımız Evan Blass, Twitter’da paylaştığı yazısından 11 Mart tarihinde Galaxy S7 serisinin ABD’de çıkacağını belirtiyor. İlk olarak MWC 2016 kongresinde tanıtılmasını beklediğimiz Galaxy S7 modeli için Evan Blass’ın tahmini doğru olabilir.

İddia sahibi Evan Blass’ın belirttiği tarih ABD için olduğunu söylese de Galaxy Note 5 serisinde de olduğu gibi ülkemizde de aynı tarihlerde piyasaya sürülebilir. Galaxy Note 5, 13 Ağustos 2015 tarihinden ABD’de tanıtıldıktan bir hafta sonra satışa çıkartılmıştı. Ağustos ayı bitmeden de Türkiye piyasasına girdi. Aynı durumun Galaxy S7 telefonunda da olması beklentilerimiz arasında.

22-25 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresinden (MWC) önce yapacağı özel etkinlikte tanıtması bekleniyor. Evan Blass’ın iddialarını da düşündüğümüz de kongreden sonra cihaz piyasaya sürülecek gibi gözüküyor.

Telefon hakkında şuan için net bilgiler yer almasa da, daha önce sitemizde yer verdiğimiz bu yazıda Galaxy S7 ekranının basınca dayanıklı olacağı söylentiler arasında. Bu özellik ile Apple’ın iPhone 6s akıllı telefonlarında sunulan 3D Touch işlevine misilleme olacak.

Şu an için muhtemel özelliklerinin yer aldığı teknik detaylar aşağıdaki tabloda paylaşılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.