Android Kullanıcılarına Apple Music Uygulaması Müjdesi

Apple markası Music uygulamasında da kendi telefonları ve işletim sistemi ile sınırlı kalmayıp, Android kullanıcılarına da bu uygulamadan faydalanma şansı sunmuştu. Bu sayede Android için Apple Music büyük kullanıcı kitlelerine ulaşmayı başararak birçok Android kullanıcısı tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

Apple-Music-Android-

Apple Music, bünyesinde 30 milyona yakın müzik arşivi barındırdığı için kullanıcının son derece büyük bir müzik platformuna sahip olmasını dilediği her sanatçı ve şarkıya ulaşabilmesini sağlamakta. Apple kendi uygulamalarına belirli aralıklarla güncelleme göndermekte ve şimdi ise sıra Android için Apple Music kullanıcıları için yapılan güncellemede. iOS sürümüne kıyasla çok daha fazla bir arşiv sunan Apple Music güncellemesi, Android kullanıcıları tarafından da ilgi gördü.

Apple-Music-android

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Apple Music uygulaması Android’e taşındıktan sonra yeni güncellemesini ortaya çıkardı ve bu sayede kullanıcıların çevrimdışı müziklerini hafıza kartlarına kaydetmeleri sağlandı. iOS cihazlar için can sıkıcı bir durum olan hafıza problemi, genellikle her cihaz için hafıza kartları ile desteklenmesi ile çözüme kavuşturulmaya çalışıyordu. Bu durumu fark eden Apple da, güncellemesini bu yönde kullanarak, kullanıcıların hafıza problemi yaşamamaları için hafıza kartına depolama özelliğini sundu.

android-music-apple

Android’in en önemli silahlarından birisi olan harici depolama özelliği sayesinde kullanıcılar, müziklerini çevrimdışı depolayarak, internet paketlerinin yetersiz kaldığı durumda dahi sorun yaşamayacaklar. Apple Music uygulaması yeni güncellemesi sayesinde iOS’un bir adım önüne geçti ve henüz bir güncelleme olmadığı için ise kullanıcılarının merakla beklemesine yol açtı. Ancak alınan bilgilere göre henüz, iOS kullanıcıları için Apple Music güncellemesi gündemde değil. Bir diğer kötü haber ise henüz Android için Apple Music uygulamasının ülkemizde kullanıma sunulmamış olması yönünde. Ancak yakın zamanda kullanıma başlayacağı söylentiler arasında yer almakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.