Az İnternet Harcayan Messenger Yapmışlar!

Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan sosyal ağlardan Facebook, Messenger uygulamasının daha az mobil veri harcamasını sağlayan yeni özellik geliştirdi.

facebook-messenger

Evde, okulda, yolda, işte hemen her yerde bağımlılık haline getirdiğimiz akıllı telefon ve internet kullanımı zamanımızı olduğu gibi bütçemizi de zaman zaman olumsuz etkileyebiliyor. Servis sağlayıcıların kampanyaları sayesinde belli bir süre sahip olduğumuz internet paketinden harcamaya gerek kalmadan bedava Facebook Messenger kullanabiliyoruz. Ancak kampanya süresinden sonra durum farklılaşıyor ve gün boyu aktif olduğumuz Facebook Messenger gibi birçok sosyal ağ internet paketini hızla tüketiyor.

messenger-data-saver
Messenger Yenilikleri

İnternet kullanımı artışına bağlı olarak mobil uygulamalar da daha fazla kullanılabilmek adına yeni bir yöntem geliştirdi. Messenger da bunun için veri tasarrufu sağlayan bir özelliği kullanıcılarına sunacak. Henüz test aşamasında olan bu yeni özellik, tıpkı Whatsapp’ın tıkla indir uygulamasına benziyor. Ayarlardan yapılan bu özellik sayesinde fotoğraf ve videoların kullanıcının isteği dışında, otomatik olarak indirilmesi söz konusu olmuyor. Bu sayede veri kullanımı daha tasarruflu kullanılmış oluyor. Genellikle insanlar o nedenle kafelerde ya da halka açık wi-fi bağlantıları buldukları yerde bu işlemleri getiriyor.
İşte Messenger uygulaması da, aynen bu uygulama gibi işliyor. Paylaşımları otomatik almayı önleyerek kullanıcının internetini daha hesaplı kullanmasını sağlıyor. Henüz Facebook tarafından bu özelliğin ne zaman devreye gireceği açıklanmamış ancak internette Android kullanıcıları için test sürümleri mevcut bulunuyor.
Alınan duyumlara göre de bir diğer seçenek Messenger’ın pil tasarrufu için de çalışmalar geliştirdiği şeklinde. Sürekli kullanılan ve kullanımına ihtiyaç duyulan akıllı telefonların batarya sorunundan kaçınmak için bu da güzel bir çözüm olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.