Surface Sorunları Çözülecek Mi?

Kullanıcılar uzun süredir Surface Pro 4 ve Surface Book ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyordu ve Microsoft bu sorunlara tepkisiz kalmadı. Tüm bu Surface sorunları Microsoft tarafından kısa bir süre içerisinde çözülecek.

surface-book-vs-surface-pro-4-cdscce

Surface Pro 4 ve Surface Book cihazları hakkındaki şikayetler bir türlü bitmek bilmiyor. En son şikayetler ise güç yöntemi ile yaşanan sorunlar nedeni ile ortaya çıkan performans düşüklüğü ve işlev göstermeyen uyku modu özelliği. Ne yazık ki bu tür Surface sorunları 2015 yılının Ekim ayından bu yanan varlığını koruyor. Ancak son günlerde bu duruma bir açıklık getiren Microsoft tüm sorunların kısa sürede çözüleceğine dair söz verdi.

Surface Pro 3 sonrasında gelen 13 inçlik Surface Pro 4 ile Surface Book yüksek kalite performans göstermeleri amacı ile kullanıcılara sunulmuştu. Ancak ürünleri satın alan kullanıcılar öncelikle küçük bir sorun ile karşılaşmış: garip ekran göz kırpması. Diğer sorunlar ise elbette zamanla kendini göstermeye başlamış.

surface-pro-4-vs-surface-book-dcgrrgre

Geçtiğimiz gün Microsoft tarafından çıkarılmış olan güncellemede termal değişikliklerle sorunları giderme, batarya şarj, Bluetooth ve kablosuz performanslarını artırma gibi iyileştirmelerden söz ediliyor. Ancak elbette asıl sorun hala sonlanmış değil ve Microsoft da bunun farkında. Ancak firmanın şu anda yapabildiği tek şey yeni güncellemeler ile hataların giderilmesini sağlamak adına söz vermek. Söylentilere bakacak olursak Surface sorunlarının sebebi, kullanılan Skylake işlemci. Eğer böyle bir durum varsa Surface sorunları, Surface olmayan cihazlarda da yaşanabilir.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Microsoft açısından pek de parlak olmadı ve bu yılın ilk ayını geride bırakmışken hala Microsoft kullanıcılarının bitmek bilmeyen şikayetlerini görebiliyoruz. Umuyoruz ki ünlü firma bir an önce bu sorunların önüne geçebilir. Aksi takdirde birçok kullanıcısına veda edeceği çok açık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.