Ucuz Telefon Kılıfı Kimyasal Yanığa Sebep Oldu!

Çoğumuzun önemsemediği, ucuz diye tercih ettiği telefon kılıfları İngiltere’de küçük bir kızın bacağında kimyasal yanığa sebep oldu.

olivia-retter

Farklı renk ve desenlerle piyasada satılmakta olan ucuz telefon kılıflarında kimyasal yanık oluşturma riski gündemde. Piyasada şeffaf kılıfların çok ucuz olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor olsa da çok ciddi rakamlara da kılıflar mevcut. Her üründe olduğu orta kalite ürünleri tercih etmekte fayda var.

İngiltere’de yaşayan 9 yaşındaki Olivia Retter  isimli küçük kız, iPhone 5 telefonu için 5 Pound’a yani yaklaşık olarak 20 Türk Lirası‘na satın aldığı plastik kılıf bacağında toksitlenmeye yol açarak kimyasal yanık meydana gelmiş. Kimyasal yanıkların, kolay kolay geçen yanık cinsinden olmadığını söyleyebiliriz. Bu küçük kızımız bacağındaki izi hayatı boyunca taşıyabilir.

olivia-retter-kilif

Küçük kız Olivia’nın annesi Karly, bu tarz zararlı ürünlerin piyasadan kaldırılarak yasaklanması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca bu tarz zararlı kılıfların gün boyu elimizde ve telefon görüşmesi esnasında yüzümüze değdiğini düşürsek çok ciddi izler bırakacağını söyleyebiliriz.

Karly Retter, sosyal mecralar üzerinden imza kampanyaları başlatarak bu ürünlerin yasaklanması için çabalıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.