Facebook, Yılın İlk Çeyreğine Dair Raporunu Açıkladı. Yine Zirvede!

İlhan Yağcı

04.05.2017 Facebook

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook, 2017’nin ilk çeyreğine dair raporunu yayınladı. Şirketin başarısı her geçen yıl yükseliyor. Aktif kullanıcı sayısı ve gelirlerine dair raporlar yazımızın devamında…

Facebook, 2016 yılının ilk çeyreğinden bu yana yaklaşık yüzde 49’luk bir artış gerçekleştirerek 8 milyar doları aşan bir gelir sağladı. 2016’nın ilk çeyreğine göre kıyaslandığından yüzde 76’lık bir artışla sadece 3 milyar dolardan fazla bir net kâr sağladı.

Açıklanan rapora göre şirketin aylık 1.94 milyar aktif kullanıcı bulunuyor. Aktif kullanıcı sayısı da geçtiğimiz yılki verilere kıyasla yüzde 17 artış gösterdi. Dünya nüfusunun 7.5 milyar olduğunu düşünürsek dünya nüfusunun dörtte biri Facebook kullanıyor.

İyi de bize faydası ne bunların?

Açıklanan raporların ardından Facebook’un daha fazla kitleye ulaşması ve mevcut kullanıcıların daha iyi deneyim yaşaması için yeni geliştirmeler yapılıyor. Yapılan açıklamada şiddet görüntüleri ve çok ses getiren infaz videoların paylaşılmasını engellemek için 4.500 topluluk ekibine 3.000 yeni moderatör ekledi. Böylelikle, şikayet ile bildirilen rahatsız edici içeriklerin kısıtlanması veya silinmesi için gereken süre kısalacak.

Şirket ayrıca, devlet tarafından desteklenen yanlış bilgilendirme kampanyalarına ve sahte haberlere karşı koymak için de çalışıyor. Facebook haber kaynağının, doğru ve yasal içerikler ile daha fazla kitleye ulaştırılması hedefleniyor.

18 bin kişi çalışıyor!

Facebook, başarısı sonucu kazandığı gelirlerinin büyük bir kısmını araştırma ve geliştirmelere ayırıyor. Şirket 2017’nin ilk çeyreğinde elde ettiği gelirin 1.16 milyar dolarını bu iş için harcadı.  Ayrıca Facebook, yüzde 38’lik artışla 18.770 kişi çalıştırıyor.

Facebook, Yılın İlk Çeyreğine Dair Raporunu Açıkladı. Yine Zirvede! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!
Facebook Sansür Uygulaması Mı Geliştiriyor?

Facebook Sansür Uygulaması Mı Geliştiriyor?

4 sene önce Merve paylaştı
Az İnternet Harcayan Messenger Yapmışlar!

Az İnternet Harcayan Messenger Yapmışlar!

4 sene önce Öykü Çağ paylaştı
Facebook Messenger Güvenli Konuşma Özelliği

Facebook Messenger Güvenli Konuşma Özelliği

4 sene önce Öykü Çağ paylaştı
Facebook Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

5 sene önce Furkan paylaştı