iPhone SE Nasıl Olacak?

Apple tarafından 21 Mart’ta tanıtılması beklenen iPhone SE büyük bir merakla bekleniyor. İşte iPhone SE’nin beklenen özellikleri!

iphone-se-

Apple’ın 4 inç boyutunda bir model ile karşımıza çıkacağı dedikoduları geçtiğimiz yılın sonlarına doğru patlak vermişti. iPhone 5S ve iPhone 6 tasarım hatlarına sahip olacağı tahmin edilen iPhone SE modelinin donanımsal anlamda da üst seviye performans sunacağı söyleniyordu. Peki, SE gerçekten de beklentileri karşılayabilecek mi?

Beklentilere göre iPhone SE özellikleri 4 inç boyutunda bir ekran, Live Photos, 4K video, 1 GB RAM, 12 MP arka kamera, NFC çipi, 1642 mAh batarya ve 16 ile 64 GB depolama alanı gibi özellikler barındıracak. Ancak piyasaya sürülen son iPhone modellerinin aksine SE’nin 3D Touch özelliği barındırmayacağı söyleniyor.

iPhone 5C ile çok daha ucuz orta-üst segmente hitap etme politikasını izleyen Apple, bu hatasını iPhone SE ile tekrar etmeyecek gibi görünüyor. Ancak gelen sızıntılar ile birlikte SE modelinin varlığı kesin olarak doğrulandı.

iphone-se

Apple’ın yenilikçi ruhunu kaybedip kaybetmediği uzun süredir kafalardaki en büyük soru işaretiydi. 4 inç boyutundaki SE modeli de bu sorulara tuz biber olacak gibi görünüyor. Günümüzde büyük ekranlı cep telefonlarının çok daha fazla kullanıldığını düşünecek olursak 4 inç boyutunda bir telefon üretmek olumsuz etkilere neden olabilir. iPhone SE’nin fiyatı hakkında şu an için fazla sızıntı yok. Ancak genel olarak bakacak olursak; SE modelinin fiyatı 400 ila 500 dolar arasında değişecek.

iPhone modelleri iPhone 6’dan sonra arttığında belirli bir kitle bu modellerin fazla büyük olduğunu düşünmüştü ve bu kitle için de şüphesiz ki iPhone SE güzel bir seçenek olacak. Ancak elbette telefon piyasaya düşmeden çok doğru yorumlar yapamayız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.