Honda’nın Konsept Civic Modeli Ortaya Çıktı

Uzun bir süredir otomobil piyasasında sessizliğini koruyan Japon otomobil üreticisi Honda, tarihinin en çok sevilen modeli Civic’i yeni tasarımıyla karşımıza çıkıyor. 

Honda'nın Konsept Civic Modeli Ortaya Çıktı

Çıkardığı her Civic serisiyle fanatiklerini mest eden Honda, yeni Hatchback Civic modeliyle dikkatleri üzerine çekecek gibi gözüküyor. Dinamik ve agresif tasarıma sahip olan Civic modeli, son derece sportif bir araç. Ölçüsel olarak da farklılık bulunan araç, modifiye tutkunları için de önem arz ediyor.

honda-civic2 honda-civic3 honda-civic4 honda-civic5 honda-civic6

Son serisinden farklı olarak 3 cm genişliğe, 2 cm daha alçak ve 13 cm daha uzun olan yeni Civic, 4.5 metreyle oldukça uzun boylu bir hatchback olacak. Araç hakkında daha fazla net bir bilgi bulunmasa da motoru hakkında söylentiler yer alıyor. honda-civic7

Turbos beslemeli 1.5 litrelik benzinli motor ve 1.0 litrelik motor seçeneğiyle geleceği ilk söylentiler arasında. Honda, yeni motor tasarımıyla yüksek torkları düşük devirde üretmeye çalıştığı da belirtiliyor. 1.5 litrelik motorun 220 Nm’lik torkunu 1700 d/d’dan itibaren üretiyor olması iddia ediliyor.

honda-civic8

Aracın 2017’nin ilk aylarında önce Avrupa’da sonra diğer ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.