A101 Honor 7S Nasıl, Özellikleri? 20 Şubat Aktüel

A101'de satılacak olan Honor 7S

Akıllı telefon sektöründe hızla söz sahibi olan Honor markasının 7S modelini inceleyeceğim. Bu marka hakkında birebir tecrübem yok ama çevremde ve internet ortamındaki yorumları okuduğumda Huawei ve Xiaomi gibi markalardan çok da farkı olmadığını söyleyebilirim. En büyük artısı 24 saatte teknik servis hizmeti vermesi. Eğer #İstanbul veya #Ankara illerinde oturuyor ya da ulaşmanız kolaysa servise gittiğinizde cihazınızı yoğunluğa bağlı olarak 1 saat içinde teslim almanız mümkün. Diğer servislere göre kıyasladığımda bu hizmetin biraz sonra bahsedeceğim telefondan 2-0 önce olduğunu söyleyebilirim.

Ürün özelliklerinde ilk dikkatimi çeken telefonun ram miktarı oldu. Artık gelişen donanım ve yazılımlara 2 GB’lık ramler yetmiyor. Bu ramleri kullanmak için Android 4 vermek lazım ki tam performans sağlanabilsin. Bu konuda üzülerek söylüyorum ki telefonu sadece arama yapmak için kullanmayacaksanız bu ram miktarı sizi biraz üzecektir. Telefondan maksimum verim alan biriyseniz, fotoğraf / video düzenleme gibi işlerle az da olsa uğraşıyorsanız sinir krizleri için hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim. Çünkü; sizi üzer bu ram.

İkinci bir üzücü detay ise dahili hafızası. Zaten 8-10 GB’ı sistem dosyaları oluşturuyor. Geriye kalanı da uygulama yüklediğinizde size 5 GB kadar bir alan bırakacaktır. Video falan da çekiyorsanız çok fazla sürmeden sizi Hafıza Kartı aldırmak için teknoloji marketine götürecektir. Bu konuda da artık 16 GB kalkmalı. Standart olarak şuan 32 verilmeli. Şahsen bana 64 bile yetmiyor. Ama yine söylüyorum Alo-Alo diyecekseniz vazgeçmek için hala geç değil.

Alternatif Cihaz Var Mı?

Şimdi o kadar gömdük, cihaz öner derseniz bu fiyat bandında en yakın #Asus Zenfone 4 Max (ZC554KL) modeli bulunuyor. 3 GB Ram, 32 GB dahili hafıza, 5000 mAh batarya ile aynı fiyata Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz. Pil kapasitesinin yüksek olması nedeniyle Honor modelinde 40 gram daha ağır. Elinize aldığınızda bu ağırlığı rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Tasarım olarak Honor’un yanın sıra daha eski, hatta Samsung’un eski Note serisini andıran bir tasarımı mevcut. Ama siz telefonu hangi amaçla almayı düşünüyorsunuz önce bunu netleştirmeniz lazım. Arama yapayım, günlük basit işlerimi halledeyim derseniz ve İstanbul – Ankara’da yaşıyorsanız bu telefon sizin için iyi bir tercih olacaktır. Yok ben verdiğim paranın hakkını almak istiyorum derseniz de Asus Zenfone 4 Max sizin için doğru olacaktır.

Daha fazla inceleme için Instagram üzerinden @AktuelAvcisi hesabını takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.