Mercedes AMG ailesinin yeni üyesi; S65 Cabriolet

Dünyanın önde gelen otomobil firmalarından Mercedes, AMG serisinin son üyesi 2017 model S65 Cabriolet görücüye çıktı!

S65 Cabriolat, v12 motorla gelen nadir modeller arasında. Cabriolet’in 6.0 litre hacimli V12 modeli 621 beygir güç ve 1.000 Nm tork üretecek kapasiteye sahip. 7 ileri otomatik şanzıman desteğiyle 0-100 km/s hızlanmasını 4,1 saniyede tamamlıyor. Bu otomobilin hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış. Bu sınırı ek paketler alarak yükseltme imkanı sunulmuş.

Cabriolet’te, AMG S65 Coupe‘nin tasarım çizgileri korunarak üstü açılabilir model yaratılmış. Tampon altındaki girişlerinde, ön ızgaraları çevreleyen krom kaplamaları ve 20 inç’lik dev jantlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca yeni nesil araçlarda sıklıkla karşılaştığımız gündüz ledleri, her modelinde olduğu gibi çok şık ve sportif gösteriyor. Arka kısıma baktığımızda ise led stop lambalara sahip olan bu otomobilde çift çıkışlı dört kanallı spor egsoza yer verilmiş.

Mercedes’in tüm üst segment araçlarıyla aynı iç tasarıma sahip olan S65 Cabriolet; Dikişli Nappa deri koltuklar, ısıtmalı ön-arka koltuk ve dirsekliklere sahip bu otomobil üç kollu spor direksiyonu ile spor araç severlerin beğenisini kazanmış durumda. Ayrıca son derece büyük bir dijital ekranıyla müziği, geri görüş kamerasını ve araçla ilgili bilgileri alabileceğiniz bir ortam sunulmuş. Ön iki koltuğun başlıklarında da dijital ekran bulunan araçta, konfor ön planda tutularak arkada seyahat edecek yolcular da düşünülmüş.

Firma, Nisan ayından itibaren satışını gerçekleştireceğini ve fiyatı konusunda bir açıklama yapmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.