Aston Martin Vulcan Adeta Bir Şaheser

Lüks otomobil üreticileri arasında en bilinenlerden biri olan Aston Martin bir şaheseri piyasaya sürüyor. 2,4 milyon dolarlık fiyatı ile Aston Martin Vulcan otomobil piyasasında büyük ses getirmiş durumda.

aston-martin-vulcan-dd99

Aston Martin Vulcan fiyatının yanı sıra özellikleri ile de otomobil tutkunlarını kendine hayran bırakmayı başaracak. 820 beygir güç üretimi, 6 litrelik V12 motoru ve 1,350 kilogramlık ağırlığı ile hafif bir araç olan Vulcan fiyatının hakkını kesinlikle veriyor.

Aracın direksiyon simidinin F1 tarzında olması ile de ciddi anlamda dikkat çekiyor. Bu araç aslında pistlerden Aston Martin’i göğüsleme amacı ile planlanmış ve 24 adetlik bir özel seriye de sahip. Vulcan’ın pistler için üretildiğini anlamak içinse direksiyonda yer alan PIT düğmesine bakmak yeterli. Araç bu düğme sayesinde pit stop yapabiliyor.

Aston-Martin-Vulcan-direksiyon

Karbon fiber monokok bir gövdeye sahip olan Aston Martin Vulcan, 3 saniyeden çok daha az bir sürede 100 kilometrelik bir hıza ulaşabiliyor. Aynı zamanda 320 kilometrelik bir hıza çıkmak da bu şekilde zor olmuyor. Kokpitin aynı yarış modeli gibi olması ile de dikkat çeken Vulcan’da 3 farklı sürüş modu yer alıyor.

Araçta bulunan sürüş modları normal şehir içi mesafeler için 550 beygir, uzun ve orta mesafeler için 675 beygir ve yarış modu için de 820 beygir olmak üzere şekilleniyor. Yani kullanıcı nasıl isterse aracı o şekilde kullanabiliyor. En düşük mod olan 550 beygir bile ülkemizde kullanmak için yeterli hatta fazla bile olacaktır.

Aston-Martin-Vulcan_gaedd

Keskin hatlara ve fütüristik bir görüntüye sahip olan Aston Martin Vulcan bu görüntüsü ile bir pist aracı olduğunu açıkça belli ediyor. Bunun yanı sıra 380 mm’lik Brembo karbon fiber seramik yarış freni, magnezyumdan oluşan tork borusu ve multimatic dinamik süspansiyonu ile tam bir performans aracı olduğunu gösteriyor.

Bu performans canavarı otomobil sektöründe şimdiden büyük dikkat çekmiş durumda ancak elbette bu aracı kullanabilecek olan kişilerin sayısı son derece az olacak. Aston Martin bir kez daha büyük bir başarı ile otomobil tutkunlarının gözlerini kamaştırmayı başardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.