Volvo S90 2017 Euro NCAP Testlerini Başarıyla Tamamladı!

Eurp NCAP, tarafından teste tabi tutulan 2017 model Volvo S90 gerçekleşen yeni testlerden geçerek güvenirliğini bir kez daha kanıtladı. S90, %85 başarı oranıyla 5 tam puan almayı başardı. İşte detaylar ve video.

Düzenli olarak her yeni otomobili testlere tabi tutarak, kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslama yapan Euro NCAP; en güvenilir otomobilleri ortaya çıkararak, otomobil alacaklar için ön fikir sunuyor. Güncellenen Avrupa güvenlik standartları ile bu yıl otomobil testleri oldukça zor hale geldi. Özellikle yeni yaya teknolojileri, otomatik şoför ve şerit kontrol sistemleri ile çok daha fazla alanda yarışan otomobiller, ortalamalarını yükseltmek için yüksek puan almak durumundalar.

Euro NCAP, son testinde ise Volvo’nun S90 modelini test ediyor. Yapılan testler ile sınıfındaki araçlardan iyi bir puan elde eden Volvo, sağlamlığını ve güvenliğini bir kez daha kanıtladı. Yetişkin yolcu güvenliğinde %95, çocuk yolcu için %80 puan alan Volvo; yeni yaya testinden ise %76 puan aldı. Güvenlik yardımcısı testinden ise %93 puan alarak 5 yıldız almayı başardı.

Yeni eklenen testlerden biri yolcu güvenliği. Volvo S90’ın yetişkin yolcu güvenliğindeki başarı oranı %95. Çocuk yolcu güvenliğindeki başarı oranı ise%80.

Sonuçla ilgili açıklamalarda bulunan Volvo güvenlik merkez başkanı Malin Ekholm; “Otomobillerimizin tüm güvenlik testlerinin işlem sürecinde başarılı bir şekilde geçmesi için çok çalışıyoruz. Bu bağlamda tüm dikkatimizi gerçek zamanlı güvenlik kısmına verdik. Otonom acil frenleme sistemi, sürücüsüz otomobillerde meydana gelebilecek yaralanma ve kazaların önüne geçecek ana etmenlerden biri olarak görüyoruz.” diyerek bu alanda öncü olmaya devam etmek istediklerini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.