Akıllı Köpek Chip K9 CES 2016’da Görüldü

Yepyeni teknoloji ve ürünler ile teknoloji tutkunlarına ardı arkası kesilmeyen müjdeler veren CES 2016 fuarında akıllı köpek Chip K9 tanıtıldı. Akıllı köpek, WowWee isimli oyuncak üreticisi tarafından görücüye çıktı.

Şüphesiz ki bu yıl düzenlenen CES fuarı teknoloji dünyasını büyük yeniliklerle tanıştırdı. Bilgisayarlardan cep telefonlarına, lambalardan oyuncaklara kadar birçok ürün alıcılarına merhaba dedi. İşte tüm bu tanıtılan ürünler içerisinde en fazla dikkat çekenlerden bir tanesi de akıllı köpek oldu. Chip K9 adındaki bu akıllı köpek özellikle çocukların ilgi odağı olurken birçok yetişkinin de heyecanlanmasına neden oldu.

CES 2016 her ne kadar yetişkinlere yönelik bir fuar olsa da WowWee isimli oyuncak üreticisi firma akıllı köpek Chip K9 ile hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekmeyi başardı. Bu robotik köpek oyuncak fuara damga vuran ürünler arasında yer aldı ve oyuncağın tanıtımı da gerçekleşti. İşte Chip K9’un özellikleri ve yetenekleri.

Öncelikle bu akıllı robotik köpek polikarbon malzemeden yapılmış durumda. Son derece sevimli bir tasarıma sahip olan bu ürün, koşma ve top yakalama gibi yeteneklere sahip olması ile çocuklara ideal bir arkadaş olacak gibi görünüyor. Chip K9’un topu yakalaması üzerinde bulunan sensörler sayesinde gerçekleşiyor. Bu sensörler ile top takibi sağlanıyor.

CES 2016 fuar tanıtımları sırasında akıllı köpek Chip K9 sadece halı üzerinde gösteri yaptı. Bu nedenle henüz diğer zeminlerde nasıl bir işlev göstereceği bilinmiyor ancak yine de beklentiler son derece yüksek. Ayrıca bu akıllı robotik köpeğin öğrenme kabiliyeti olması da oldukça şaşırtıcı ve etkileyici. Chip K9, CHIP isimli uygulama ve akıllı bileklik sayesinde yeni hareketler öğrenebilecek. Böylece çocuklar bu akıllı köpek sayesinde hem eğlenecek hem de öğretme kabiliyetlerini geliştirecek. Teknolojinin bizlere ve çocuklarımıza bu tür ürünler sunması gerçekten de takdire şayan.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.