Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde tüm cihazların akıllı hale gelmesi saatlerin de bu durumdan etkilenmesine neden oldu. Peki, akıllı saat seçimlerinde hangi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor?

akilli-saat

Sahip olduğumuz bütün cihazlar akıllı hale gelirken saatlerin de bundan etkilenmemesi beklemek pek de mantıklı bir şey değil. Aslına bakacak olursak akıllı saatler, akıllı cep telefonlarının izinde ek fonksiyon kazanan ilk aksesuarlar oldu. Ancak akıllı saatler üzerinde öyle bir gelişme sağlandı ki artık bu cihazlar mekanik saatlerin yerini almaya başladı. Bu noktada akıllı saat seçimleri oldukça zor bir hale geldi demek yanlış olmaz. Peki, bu seçimlerde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Akıllı saat seçiminde en önemli nokta: Cihaz uyumluluğu

Öncelikle akıllı saatlerin kendi başlarına işleyen cihazlar olmadığını bilmelisiniz. Yani saat almadan önce akıllı telefonunuzu tanımanız ve özelliklerini bilmeniz son derece önemli. Piyasadaki akıllı saatlerin belki de en önemli özelliği akıllı telefonlar ile uyum içerisinde çalışabilmesi. Eğer bu uyum sağlanamazsa üründen memnun kalmama olasılığınız olduğunu bilmelisiniz.

Ara yüz seçimine dikkat

Akıllı saatin özellikleri kadar ara yüzü de oldukça önemlidir. Bu cihazlar her ne kadar akıllı olsalar da işin sadece otomatiklik ya da dokunmatik ekranda bitmediğini bilmelisiniz. Saatlerin görünüşü ya da size sunduğu ara yüz kullanıcı deneyiminizi doğrudan etkileyecektir. Kişisel zevklerinize göre seçeceğiniz dış görüntü klasik saatlere ya da akıllı telefonlara yakın bir görüntü olabilir.

akilli-saat

Uygulama desteği önemli

Akıllı saat seçiminde bir diğer önemli nokta ise destek sağlanan uygulama sayısı. Artık akıllı cihazların erişebilirliği destek sağlanabilen uygulama sayısına göre belirleniyor. Akıllı saatinizi seçerken uygulama marketlerine ve elinizde bulunan cihazın uygulamalar ile ne kadar uyum olabileceğine dikkat etmeniz gerekiyor. Ne kadar faza uygulama desteği o kadar fazla işlevsellik demek olacaktır.

Akıllı bileklik özellikleri

Piyasada akıllı saatlerin yanı sıra akıllı bileklik modelleri de son derece popüler durumda. Bu nedenle saat üreticileri ellerinden geldiği kadar bu özellikleri kapsayan cihazlar üretmek için uğraşıyor. Akıllı saatinizi spor yaparken de kullanabilmeniz için bir akıllı bilekliğinizin olması gerekiyor. Ayrıca bu durum sadece spor için değil aynı zamanda düzenli bir sağlık kontrolü için de geçerli oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.