Akıllı Lamba Fluxo Çok Yetenekli

Daha önce akıllı lambalar ile ilgili projelerden haberdar olmuştuk ancak Kicakstarter’a ait olan akıllı lamba Fluxo projesi ile akıllı lamba anlayışımız farklı bir boyuta taşınacak.

Teknolojinin inanılmaz boyutlara ulaşması ile her ürünün akıllı versiyonunun ortaya çıkması elbette bizleri şaşırtmıyor. Cep telefonlarından ev ürünlerine kadar akıllı gruba dahil olmuş üyeler arasında lambalar da yer alıyor. Günümüz teknolojisinde birkaç örneği bulunan akıllı lamba algısı, bir Kickstarter projesi olan Fluxo sayesinde farklı boyutlara taşınacak.

Avusturya’da yaşayan iki mühendis Robert Kopka ve Lukas Pilat tarafından geliştirilmiş olan Fluxo, evde kullanılan lambalardan oldukça farklı. Elbette aydınlatma görevi görüyor ancak en büyük özelliği özelleştirilebiliyor olması. Ayrıca Fluxo tasarım hususunda da kullanıcılara son derece modern bir görüntü imkanı sunuyor.

Fluxo’nun büyük bir başarı yakalamasının arkasındaki sebep elbette onlarca farklı özelliği içerisinde barındırması. Bu akıllı lambayı mobil uygulama üzerinden kontrol etmek mümkün. Bu mobil uygulama üzerinden lambanın yanması istenen bölge, şiddet ve renk son derece kolay bir şekilde ayarlanabiliyor. Adeta bir tuvale resim yaparcasına belirlenen bu özellikler kişilere görsel bir şölen sunuyor. Ayrıca birçok mod indirme imkanı mevcut ve kişiler özel olarak kendi zevklerine uygun bir modu kullanabiliyor. Üstelik lambanın rengini tamamen değiştirmek bile mümkün.

Akıllı lamba Fluxo özellikle tasarruflu olması ile büyük bir avantaj sağlıyor. Odada birinin olup olmamasına bağlı olarak otomatik şekilde ışıkları açıp kapayabilen Fluxo, elektrik faturası hususunda da kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarıyor. Bu durumda hem maddi açıdan hem de görsel açıdan Fluxo’nun avantajı oldukça büyük.

Fluxo’nun bütçe limiti 50 bin Euro idi ve bu sürenin dolmasına bir hafta kala proje hedefini yaklaşık yediye katlayarak 342.879 Euro gibi bir bağış rakamına ulaşmayı başardı. Elbette bu durum projenin gidişatı açısından büyük bir ilerleme oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.