Mighty: Spotify ve iPod Shuffle’ın Enfes Birleşimi

Müzik akış servisleri günümüzde oldukça popüler hale geldi ve klasik müzik oynatıcıları bu nedenle gözden düşmeye başladı. Apple’ın klasik müzik çalarlarından olan iPod Shuffle’a benzeyen ve aynı zamanda Spotify odaklı Mighty ise tüm bu klasik duvarları yıkmayı başarıyor.

Mighty_

Klasik müzik oynatıcılarının gözden düşmesi ile popüler hale gelen müzik akış servisleri, bu servislerin kullanımını sağlayan cihazları da son derece önemli bir hale getirdi. Bu hususta son bomba ise Mighty oldu.

Apple’ın artık klasikleşmiş müzik çaları haline gelen iPod Shuffle ile neredeyse aynı tasarıma sahip olan bu cihaz Spotify’ın kullanılabileceği en küçük cihaz olma peşinde. Şu anda bir Kickstarter projesi olan ürün hala resmileşmiş değil. Cihazın yaratıcıları Mighty’nin koşu, yürüyüş, tırmanma ve bisiklet gibi dış mekan aktiviteleri ile çeşitli salon sporlarında kullanım kolaylığı sağlamayı planlanıyor. Ayrıca bu cihaz sayesinde mobil cihazlardan müzik dinleme zorluğunun da ortadan kaldırılacağı söyleniyor.

Mighty_spotify

Bu düşüncelerde haksız olduklarını söyleyemeyiz. Zira giderek daha da büyüyen akıllı telefonları spor ve diğer aktiviteler sırasında cebe koymak ya da aksesuarlar ile bir yere sabitlemek gittikçe zor bir hal alırken kullanıcıları da kesinlikle rahat ettirmiyor. Bu durumda spor ya da diğer aktiviteleri yaparken çok daha küçük bir cihaz ile müzik dinlemek daha sağlıklı ve rahat olacak. Böylece telefonların düşüp zarar görme riski de ortadan kalkmış olacak.

Mighty cihazının kullanım mantığı ise son derece basit. Öncelikle cihazın Spotify hesabının aktif olduğu diğer bir cihaza bluetooth ya da kablo aracılığı ile bağlanması gerekiyor. Otomatik bir şekilde tanınan cihaz Spotify’da yer alan offline içerikler ile eş zamanlanabiliyor. Bunun yanı sıra diğer farklı listeler de Mighty’e gönderilebiliyor ve cihaz üzerinde yer alan Spotify tuşu sayesinde listeler arasında geçiş yapmak da mümkün hale geliyor. Müzik dinlerken listelerin karışmaması adına da liste adları Mighty tarafından sesli bir şekilde kullanıcıya aktarılabiliyor. İddialara göre cihaz üzerinde USB Type C Bluetooth desteği de yer alıyor.

Mighty_tanitim

Anthony Pu adlı girişimci tarafından geliştirilmiş olan bu cihaz şu anda Kickstarter üzerinde bağış bekliyor. Cihazın hedefi ise 2016 Kasım ayına kadar 250 bin dolara ulaşabilmek. Cihaz bu rakama ulaştığı takdirde Spotify’ın kullanılabileceği en küçük cihaza kavuşmuş olacağız ki bu kulağa oldukça güzel geliyor. Zira artık akıllı cep telefonları üzerinden müzik dinlemek hayli zorlaştı. Teknolojik cihazların boyut açısından büyümesi her ne kadar avantaj olsa da bazı durumlarda dezavantaj da olabiliyor. Bakalım Mighty bu hususta başarıyı yakalayabilecek mi?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.