Orison, Tesla’nın Powerwall Cihazına Rakip!

Temiz enerji kullanımını hedeflemekte olan ve çeşitli şekillerde enerji depolama adına kullanılan Powerwall’ın artık Kickstarter’dan çıkma Orison isimli bir rakibi var.

orison

Tesla’nın bugüne dek tanıtmış olduğu en ilginç ürünlerden bir tanesi olan Powerwall, temiz enerji kullanımı sağlamakta olan son derece yararlı bir cihaz. Tesla’nın evlerde kullanılan güneş panelleri ile ortaklaşa çalışması ve evin durumu hakkında bilgi vermesi amacı ile üretmiş olduğu bu cihaz, enerji kesintisi yaşandığı takdirde rahat bir şekilde kullanılabilecek olan cihazlar arasında yer alıyor. Su geçirmez ve değişken hava şartlarına dayanıklı şekilde üretilmiş olan Powerwall, isminden de anlaşılacağı üzere duvarlara yerleştirilebiliyor ve gerektiği zamanlarda Tesla’nın cihazlarının şarj edebiliyor.

orison-enerji

Özelliklerinden dolayı normal olarak Tesla Powerwall son derece pahalı. 3000 ve 3500 dolar değerinde iki farklı modele sahip olan Powerwall yüksek fiyatlı olduğu için satışlar pek de umulduğu gibi olmadı. Aslında durum pek de şaşırtıcı değil. Bu durumu fark eden bir girişimci ise kendi ürettiği cihaz ile Powerwall’a rakip olacak gibi görünüyor. Bu girişimci çok yakında Orison isimli bu cihazı satışa sunmayı planlıyor.

Eric Clifton adındaki bu girişimcinin başında yer aldığı ekip tarafından üretilmiş olan Orison, Powerwall’ın yapabildiği her şeyi yapıyor. Evde kullanılan enerji ölçümü, evde bulunan cihazlara enerji sağlama ve hatta enerji depolama adına kullanılabilen bu cihaz, Wi-Fi bağlantısı sayesinde kendi cloud sistemine bağlanabiliyor ve enerji depolamak için günün en iyi zamanını hesaplayabiliyor.

orison-

Kickstarter’da bağış toplamaya başlamış olan ürün şimdiden 250.000 dolara ulaşmayı başardı ve hedefinin 5 katına çıktı. Hedefine bu kadar kolay ulaşınca da ekip hızlı üretim yapmaya karar verdi. Üstelik Orison Powerwall’a nazaran çok daha uygun bir fiyata satıldığı için ilgi çekmeyi de kısa sürede başardı. Şu anda 1600 ve 1900 dolar olmak üzere ürün iki farklı modele sahip. Ucuz olan ürün duvara monte edilirken daha pahalı olan bir vazo gibi görünüyor. Her iki model de 2.2 kWh gücünde bataryaya sahip ve bu bataryalar 1.7 kWh gücünde enerji akımı sağlayabiliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.