Whatsapp Hizmet Süresinin Uzatılması Ne Anlama Geliyor?

Hatırlayacağınız üzere birkaç gün öncesinde en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp tamamen ücretsiz şekilde hizmet vereceğini duyurmuştu. Şimdi ise Android kullanıcıları hizmet sürelerinin uzatıldığına dair uyarı almaya başladı. Peki, Whatsapp hizmet süresinin uzatılması ne anlama geliyor?

whatsapp-hizmet-suresi-uzatildi-uyarisi-vrrf5

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp yıllık 1 dolar olarak belirlediği hizmet ücretini kaldırdığına dair bir açıklama yapmıştı. Ücretsiz hizmet politikasını yıllık küçük bir ücret ile değiştirmiş olan Whatsapp uygulaması, olumsuz eleştiriler almasından sonra bu kararı aldı ve geçtiğimiz günlerde de kullanıcılarına duyurdu. Elbette 1 dolar kişiler için büyük bir rakam değil ancak ödeme için kredi kartına gerek duyulması birçok kullanıcının sorun yaşamasına neden oluyordu ve böylece uygulamanın kurucuları, zaten pek de bir gelir sağlamayan bu ücreti ortadan kaldırmaya karar verdiklerini açıkladı.

Yeniden ücretsiz hale gelen Whatsapp uygulaması, bugünlerde Android kullanıcılarına hizmet sürelerinin uzadığı uyarısını göndermeye başladı. Bu uyarının içeriğinde ise yeni kullanım tarihinin ömür boyu olduğu ibaresi bulunuyor. Ancak Whatsapp “Hizmet Süresi Uzatıldı” uyarısı Android kullanıcılarını endişeye düşürmesin, bu hususta hiçbir ayar yapılmasına gerek yok. Kullanıcılar gönül rahatlığı ile bu uygulamayı ömür boyu kullanabilir.

whatsapp-49fe

Android kullanıcıları Whatsapp hizmet süresinin uzatılması hususunda bildirim almış olsa da iOS kullanıcıları için henüz bir bildirim mevcut değil. Ancak yakın zamanda mutlaka iOS kullanıcıları da uygulamayı ömür boyu ücretsiz kullanabileceklerine dair bir bildirim alacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.