HI-LEVEL HL40DLK13 #A101 Aktüel İncelemesi

21 Şubat tarihli #A101 Aktüel kataloğunda yer alan bir diğer televizyonu inceleyeceğim. Hı-level HL40DLK13 model koduna sahip akıllı televizyon. Samsung, LG gibi sektörün devlerinin bu boyutlardaki televizyon fiyatları dikkatinizi çekmiştir. Bir de böyle ilginç şekilde ucuz olan televizyonlar. Aradaki farkı kısaca açıklamak gerekirse. Bilindik markalar ilk olarak marka satar, sonra kalite, sonra da servis. Bu yüzden fiyat rekabeti onlarda biraz farklıdır. Bu demektir ki ucuz ürünler kalitesiz. Yani biraz denebilir, neyse.

Ürün Full HD olarak Türkiye şartlarınında olması gereken minimum bir çözünürlükte. Yazılımsal olarak 400 Hz olduğu belirtilmiş. Yazılımsal da olsa bunu vereceğini düşünmüyorum. Ama yine de günlük televizyon ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. 2 x 8W gücünde iki adet hoparlör var. Bilindik markalarda bu 2 x 10W olarak oluyor. Bu cihazda da aynı olsa bile ses kalitesinde bariz fark olacaktır. İş görür mü? Görür. O zaman devam.

Cihazda 3 adet HDMI ve 2 adet USB 2.0 giriş bulunuyor. Android işletim sistemiyle gelen bu cihazdan bir akıllı telefon performansı beklemeyin sakın. Zira siz bu özellik yokmuş gibi de düşünseniz iyi olur. Çünkü böyle cihazlarda bu yazılımlar uğraştırıcı olur. #Netflix yüklediniz ve açmak istediniz. Açana kadar zulüm olur ama sonrasında da internetiniz iyiyse pek de üzmez. Dahili uydu alıcısı da bulunan cihazın kanal yükleme işlemi yapılan yorumlara göre biraz sıkıntıymış. Ayrıca yüklediğiniz kanalları kapatıp açtığınızda yerinde bulamama şansınız da var. Fakat bu sorun yazılımsal olduğu için belki güncelleme gelirse düzelebilir. Teknik servis yardımcı olacaktır.

Fiyat olarak en yakın rahibi 1469 TL’den satış yapıyor. Dönem içinde en düşük 1349 TL’ye düşmüş farklı platformlarda. Şuan A101’de dönemin en düşük fiyatından satış yapıyor. Yani almak istiyorsanız fiyat olarak piyasaya göre oldukça iyi. Tam performans beklemeyen, televizyon değil de görüntü yansıtma ya da bilgisayara ikinci ekran arayanların oldukça işini görecek bir cihaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.