Samsung 43RU7090 Televizyon İncelemesi A101

20 Şubat'ta A101'de Satılacak Samsung Televizyon

20 Şubat 2020 tarihinde #A101 mağazalarında satılacak olan #Samsung marka 43RU7090 model numarasına sahip telefonu inceleyeceğim. Televizyon konusunda ürünü bizzat test etmeden yorum yapmak doğru olmaz. Ben yabancı kaynaklardaki yorumları inceleyerek bilgi vereceğim.

Temel özelliklere baktığımızda, 4K gibi dünyada geri kalmış fakat ülkemizde hala daha ileri seviye olan bir çözünürlük bulunuyor. İleriye dönük güzel bir detay. Full HD olsa bile alınabilecek bir cihaz. Dahili uydu alıcısı bulunan cihazın kanallar arası geçişi orta seviyede. Tizen işletim sistemi olan cihaz bildiğim kadarıyla en stabil çalışan işletim sistemi. Ayrıca Wi-Fi alanında ac desteği sayesinde eğer modeminimiz de destekliyorsa daha yüksek kapasitelerde internet paylaşımı yapabilirsiniz. Hem işletim sistemi hem de Wi-Fi desteği sayesinde sorunsuz bir Akıllı TV deneyimi sunacağı kesin.

Cihazda 3 adet HDMI bulunuyor. 2 adet USB 2.0 girişi var. Gayet yeterli fakat USB’ler 3.0 olsa tadından yenmeyecek bir ürün olacaktı. Ekran aynalama olarak belirtilen özellik telefon veya tabletinizdeki görüntüyü televizyona aktarmadır. Türk kaynaklı pek yorum bulunmuyor. Yabancılar ise cihaz hakkında neredeyse hiç olumsuz yapmamış. Düşük puanlar verenler ise ses kalitesinden dolayı puan kırmışlar.

Ayrıca cihaz benim genel olarak #A101 ürünlerinde rastladığım piyasada olmayan modeller. Yani #televizyon hakkında YouTube üzerinden 1 tane bile video yok. İnternet üzerinde de bir inceleme araştırma bulunmuyor. Zamanında A101, Samsung J1 diye bir telefon satışa sunmuştu ve o zamanlar o modeli hiçbir yerde görememiştik. Muhtemelen Samsung ile anlaşarak özel modeller üretiliyor. Tabi bu A101’in büyüklüğü ve kalitesinden değil, stok fazlası ürünleri değerlendirme şeklinden diye düşünüyorum.

En yakın rakibi ile arasında 50 TL fark var. Ürün genel olarak güzel, fiyatı da mağaza satışlarına göre kabul edilebilir bir rakam. O yüzden ihtiyacı olanlar almaktan çekinmesinler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.