MNG Holding, 500 Bin TL Ödeyerek Mng.com’u Satın Aldı!

Ülkemizin önemli ve büyük şirketler topluluğundan birisi olan MNG Holding, yüzbinlerce lira ödeyerek uzun süredir peşinde olduğu “mng.com” alan adını satın alarak Türkiye tarihinde rekora imza attı.

Mehmet Nazif Günal tarafından kurulan MNG Şirketler Topluluğu, bugün İnşaat, Turizm, Finans, Enerji ve Hava-Kargo taşımacılığı sektörlerinde faaliyet gösteren büyük bir marka.  Toplam özkaynakları 900 milyon doları aşan şirket, geçtiğimiz günlerde Türkiye tarihinin en pahalı domain satın alım işlemini gerçekleştirdi.

MNG Holding, MNG.com için tam 140 bin dolar yani 520 bin TL civarı bir bedel ödedi. Bu miktar Türk Lirası bazında daha önce benzeri görülmemiş bir satış ünvanına sahip. Bu ünvanın eski sahibi olan UcakBileti.com ise 2011 yılında 250 bin dolar, yani o günün döviz kuruyla 410 Bin TL’ye satın alınmıştı.

Bu büyük satın almaya aracılık eden Alanadlari.com kurucusu Okan Yıldırım’da satışla ilgili “Türkiye’de şimdiye kadar açıklanan tüm satışlar arasında TL bazında en büyük satış olduğunu söylüyor ve 10 günlük bir pazarlık sürecinin ardından işlemlerin sonuçlandığını” paylaşıyor.

MNG Holding’in kullanmış olduğun MNG.com.tr adresine ek olarak satın alınan MNG.com’dan da yayın yapılmaya başlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.