Whatsapp Durum Güncellemesine Snapchat Özelliği Geliyor

Düzenli bir şekilde Snapchat uygulamalarını kendi tarafına geçirmek için çalışmalar yapan Facebook bu kez de Whatsapp durum güncellemeleri üzerinde bazı değişiklikler yapacak. İşte tüm detaylar!

whatsapp-durum

Messenger Day ve Snapchat Stories (Hikayeler) gibi özelliklerden sonra popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp da benzer bir özelliği kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Status (Durum) adı verilen yepyeni Whatsapp özelliği, aramalarınız ve sohbetleriniz arasına yeni bir sekme ekliyor.

Seçtiğiniz kişiler ile fotoğraf ya da video paylaşmanıza imkan tanıyan bu özellik şu an için deneysel diyebiliriz. Henüz Whatsapp uygulamasının beta sürümünde kullanılabilir durumda olan Status özelliğine erişmek için cihazınızın jailbreakli ya da rootlu olması gerekiyor.

whatsapp-durum

Whatsapp durum güncellemesi daha dikkat çekici olacak!

Aynı Snapchat uygulamasında olduğu gibi Whatsapp Durum özelliğinde de görseller üzerinde dilediğiniz oynamayı yapabiliyor ve görsele emoji ya da yazı ekleyebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra videoları da süsleyerek değiştirebiliyorsunuz. Status özelliğinde hazırlanan tüm bu görsel ve videolar yaklaşık olarak 24 saat boyunca da diğer kullanıcılar ile paylaşılabiliyor.

Söz konusu durum güncellemeleri aslında bir süredir Whatsapp uygulamasında vardı ancak yeterli çeşitliliği sunmuyordu. Şu an için yeni Snapchat benzeri özellikleri uygulama üzerinde ne zaman görebileceğimiz belli değil ancak görünüşe bakacak olursak Facebook hem Whatsapp em de Instagram üzerinde Snapchat uygulamasının sevilen özelliklerini kendi tarafına geçirmeye devam edecek gibi görünüyor. Bakalım söz konusu yenilikler kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.