Sevimli Robot Budgee’yle Keyifli Alışverişler!

Robot teknolojisinin yakın gelecekte hayatımızda büyük ölçüde yer alacağına zaten hazırdık! Yeni üretilen Budgee isimli robot sayesinde alışveriş yapmak daha kolay olacağa benziyor!

budgee robot

Dur durak bilmeden ilerleyen teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil. Her geçen gün daha heyecan verici ve de hayatı kolaylaştırıcı çalışmalar için yararlandığımız teknolojik gelişmelerin önemli bir bölümü de robot üretiminden gelmekte. İnsanların iş gücünü azaltmak ve hayatlarını daha da kolaylaştırmak üzere tasarlanan akıllı robotlar her zaman yoğun ilgi toplamayı başarmıştı ve şimdiki yenilik hayatımızın büyük kısmını oluşturan alışverişleri kapsayacak şekilde kullanıma hazırlanıyor.

Ülkemizde kullanıma kavuşması için daha zaman olduğu bilinse de dünya çapında da son derece ileri teknoloji çalışmalarından biri olması nedeniyle robot teknolojisi gerçekten de büyük önem taşıyor.

budgee

Çok kısa bir süre sonra olmasa da gerçekten de yakın gelecekte Budgee isimli akıllı robot alışveriş merkezinde yer almaya başlayabilir. Kişileri alışveriş arabalarını kontrol etme derdinden kurtararak büyük bir rahatlığa kavuşturması beklenen robot Walmart isimli dünyanın en büyük alışveriş mağazası zincirlerinden biri sayesinde hayat buldu diyebiliriz.

budgee1

Walmart isimli mağaza zincirinin aslında ilk aklına gelen fikir teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak online alışverişten faydalanan müşteriler için teslimatı drone sayesinde yapabilme hedefiyle başladı. Ancak firma mağazaya gelerek kendi alışverişlerini yapmayı tercih eden müşterileri için de başka bir çözüme başvurmayı planlıyor ve Budgee akıllı robotu da burada devreye giriyor. Üstelik bu çalışma tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan engelli kişiler için de alışveriş arabası sürme çabasından kurtardığı için son derece faydalı.

Five Element Robotics isimli firma da Budgee adındaki akıllı robotu marketin bu talebi üzerine alışveriş robotu olarak geliştirdi. Böylece insanların çok daha kolay ve rahat alışveriş yapma imkânları olacağı düşünülüyor.

Budgee-

Müşteriye verilen anahtar büyüklüğündeki bir alıcı sayesinde alışveriş robotu müşteriyi sürekli takip halinde kalıyor. Üstelik anahtarı elinde taşımakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için akıllı telefonları ile manuel olarak yönetebilme imkânı da sunuyor.

Robot üreticisi olan Five Element Robotics isimli firmanın CEO’su Wendy Roberts Walmart marketlerinde bu robotun kullanılacağı düşünülüyor. Aynı zamanda Budgee akıllı robotu sadece alışveriş merkezi için değil, kişisel bir robot olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.