Xiaomi Mi 5S’e Süper Özellikler Ekleniyor

Dur durak bilmeyen çalışmalarıyla piyasada oldukça iyi yer etmeyi başaran Xiaomi şimdi de süper özellikler ile donatılmış olan yeni modeli Mi 5s modelini sunmaya hazırlanıyor.

xiaomi mi 5s

Çinli üreticilerin son derece başarılı çalışmalarından birisi olan Xiaomi markalı akıllı telefonlar popüler olmayı başardı. Yeni teknolojilerin de eklenerek daha iyi cihazların üst düzey özelliklerle geliştirilmesinin söz konusu olduğu günümüzde Xiaomi üreticileri de boş durmuyor.

Oldukça yüksek özelliklerle donatılması beklenen Xiaomi’nin yeni telefonu Mi 5s üzerinde dur durak bilmeyen çalışmalar var. Bunlardan ilki iPhone 6S ve 6S Plus cihazlarıyla tanınmış olan basınca duyarlı ekran teknolojisinin Xiaomi Mi 5S’te de kullanılacağı. Hatta kullanıcılar tarafından son derece büyük ilgi gören bu özelliği Huawei’nin de Mate S serisinde kullanacağı biliniyor.

Xiaomi 5s

Aynı zamanda Mi 5s’in diğer bir süper özelliğinin Qualcomm ultrasonik parmak izi okuyucu özelliğiyle de donatılacağı biliniyor. Son teknolojilerden faydalanarak ortaya üst düzey bir model çıkarması beklenen Xiaomi Mi 5s teknik özellikleri ile kullanıcıların beğenisini toplamaya şimdiden aday gözüküyor. Çünkü heyecanla beklenen yeni model için ayrıca 6 GB RAM ve çift kamera özelliklerinin de bulunacağı biliniyor.

Xiaomi Mi 5s’in 5.5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ekrana ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemciye sahip olacağı da alınan bilgiler arasında yer alıyor. Diğer teknik özelliklerinin Mi 5 modeli ile aynı olacağı biliniyor. Yani kalan teknik özelliklerin;

Xiaomi 5

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi,

Full HD ekran,

Snapdragon 820 işlemci;

– 1.8 GHz ve 3 GB RAM (standart sürüm),

– 2.15 GHz ve 3 GB RAM (yüksek sürüm),

– 2.15 GHz ve 4 GB RAM (özel sürüm),

32 GB (standart) 64 GB (yüksek) ve 128 GB (özel) depolama hafızası,

16 MP arka kamera, 4 MP ön kamera, 4K video, 2.0 mikron kamera,

3000 mAh pil kapasitesi,

USB Type-C bağlantı,

144,5 x 69.2 x 7.25 mm boyut ve 129 gram ağırlık gibi Mi5 ile aynı ancak bahsettiğimiz gelişmiş özelliklerin eklenmiş haliyle sunulacağı biliniyor.

Xiaomi Mi 5s’in ülkemizde ne zaman ve ne kadar fiyat etiketine sahip olarak satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.