Instagram, Yanlış Gönderiyi Kaldırmaya Karşı Korumak İçin ‘En Son Silinen’ Klasörü Ekliyor

Instagram‘ı aktif olarak kullananların en büyük sıkıntılarından birisi olan yanlış gönderi silme sorunu artık dert olmayacak. Instagram’ın son yaptığı açıklama sonrasında silinen herhangi bir gönderi 30 güne kadar ‘Yakın Zamanda Silinen’ isimli bir bölümde bekleyecek.

Tıpkı telefonlarımızın galerisinde olduğu gibi belirli bir süre sonra silinmeye programlı olacak şekilde tasarlanan özellik, Instagram yayıncılarını çok sevindirecek.

Instagram’ın yayınladığı açıklama ise şöyle; “Artık, silinen içeriği Instagram uygulamasında tekrar inceleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. […] Silmeyi  seçtiğiniz fotoğraflar, videolar, Reels,  IGTV videoları ve hikayeler hemen hesabınızdan kaldırılır ve Son Silinmiş klasörüne taşınır.

Hesap Çalınmasına Karşın Tedbir Oluşturacak

Instagram hesabınız kötü niyetli kişilerde tarafından çalındığı takdirde, içerikleriniz yine içerisinde duracak. Eğer hesabınızı çalan kişi o klasördeki dosyaları da silerse hiçbir şekilde geri dönüşü yok fakat burada sizin hızlı olmanız her şeyden önemli.

Yakın Zamanda Silinmiş, sorunu bu çalınma problemleri için kesin çözüm değil. Hesap güvenliğinizden siz sorumlusunuz.

“2 Şubat’tan itibaren, kişilerden İçerikleri Son Silinenler listesinden kalıcı olarak silerken veya geri yüklerken önce haklı hesap sahipleri olduklarını doğrulamalarını isteyeceğiz.”

Instagram’ın 2 Şubat’ta duyurduğu bu özelliğin cihazlara yansıması ilk günceleme sonrasında olacak. Güncelleme geldikten sonra bu özelliğe erişmek için şu yolu izleyin.

Son Silinmiş klasörünüze erişmek için önce Instagram uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekir. Daha sonra şu adrese giderek klasöre erişebileceksiniz:

Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş 

Oradan, uygun gördüğünüz herhangi bir yayını kalıcı olarak silebilir ve / veya geri yükleyebilirsiniz.

Yazılarınız için ekstra bir koruma sağlayan kullanışlı bir eklenti olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.