Çinli ZTE, Türkiye’de Üretim Yapmaya Hazırlanıyor!

Akıllı telefonda dünyanın en büyük dördüncü üreticisi konumunda olan Çinli ZTE, yerli markamız ile anlaşma sağladı. Yakın zamanda İstanbul Esenyurt’ta telefon üretimine başlıyor.ZTE AXON

Akıllı telefon piyasasında hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken ve kısa sürede lider üreticiler arasında yer alan ZTE, Türkiye pazarındaki konumunu yükseltmeye hazırlanıyor. Çinli ZTE, Türkiye’nin üçüncü büyük teknoloji imalatçısı Atmaca Elektronik A.Ş. ile akıllı telefon üretimi için iş birliği imzaladı. Yapılan anlaşma doğrultusunda  ZTE’nin bazı modelleri, Atmaca Elektronik’in İstanbul Esenyurt’taki 110 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikasında üretilecek.

1979 yılında  Hayrettin Atmaca tarafından kurularak 42 ülkeye ihracat yapan Atmaca Elektronik; SUNNY markasıyla küçük ev aletleri, uydu, cep telefonu ve televizyon gibi birçok ürünün yerli üreticisi. 110 bin metrekarelik kapalı fabrikasında SUNNY markası adı altında 7 farklı akıllı telefonu pazara sunan Atmaca Elektronik, ZTE işbirliğinden sonra Türkiye’nin akıllı telefon piyasasında önemli bir değer kazandıracak.

700 milyon akıllı cihaz üretimi!

ZTE ise, 1985 yılında Çin’de kurulan teknoloji firması 2001 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Şirket, Türkiye’deki satışlarını artırmak ve akıllı telefon pazarındaki konumunu yükseltmek amacıyla 2005 yılında resmi ofisini açtı. Ankara ve İstanbul’daki ana ofisleriyle hizmet vermeye devam eden ZTE, 2015 yılında global geliri 15 milyar dolara ulaşmıştı. 700 milyondan fazla cihaz üretimiyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında dördüncü sırada yer alıyor.  Türkiye, ZTE genel merkezi tarafından 2015 yılı için en stratejik ülke olarak seçildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.