iPhone Uyumlu Bellek: SanDisk iXpand

Sandisk’in Apple markalı cihazlar için bir harici bellek çözümü üretmiş olması sektörde büyük dikkat çekmişti. Şimdi ise bu harici bellek tamamen yenilendi. İşte SanDisk iXpand adı verilen iPhone uyumlu bellek hakkında merak edilen her şey!

iphone-uyumlu-bellek

İlk olarak 2014 yılında karşımıza çıkmış olan SanDisk iXpand Flash Drive, yenilenen tasarımı ile geri döndü. USB 3.0 desteği ile birlikte gelen SanDisk iXpand flash bellek iPhone ve iPad kullanıcılarını epey sevindirecek gibi görünüyor. Peki, bu iPhone ve iPad uyumlu flash bellek kullanıcılara neler sunuyor?

16, 32, 64 ve 128 GB olmak üzere dört depolama seçeneği ile karşımıza çıkan iPhone uyumlu bellek SanDisk iXpand’in bu dört depolama seçeneğine göre fiyatlandırılıyor ve 32 GB olan seçeneği için konulan fiyat 200 TL. Elbette 200 TL 32 GB boyutunda bir flash bellek için fazla olarak görülebilir ancak piyasada iPhone ve iPad uyumlu belleklerin olmadığını düşünecek olursak fiyatın yüksek olması da aslında oldukça normal.

iPhone uyumlu bellek SanDisk iXpand’in özellikleri

Normal bir USB 3.0 belleğin sunacağı hızı kullanıcılara sunacak olan SanDisk iXpand flash bellek, yenilenmiş şık tasarımı ile ilk bakışta dikkat çekmeyi başarıyor. İlk nesline nazaran çok daha ince ve hafif hale gelen bu flash belleğin taşınabilirlik anlamında sınıf atladığını görmek mümkün.

iphone-uyumlu-bellek-

Metal bir tasarım ile birlikte gelen bu iPhone ve iPad uyumlu bellek, yaklaşık olarak 5 gr ağırlığa sahip. Biri USB 3.0 diğeri de Lightning olmak üzere iki çıkış ile birlikte gelen SanDisk iXpand flash belleğin asıl yeteneği şüphesiz ki iPhone ve iPad cihazlara bağlanabiliyor olması.

iOS için mevcut olan SanDisk iXpand uygulaması ile iOS işletim sistemine sahip olan cihazlara hem yedekleme hem de dosya aktarımı yapmayı sağlayan SanDisk iXpand, aynı zamanda medya da oynatabiliyor. Ayrıca yabancı film ve dizi severler için en iyi haber de günümüz video formatlarını destekleyen cihazın alt yazı desteğine de sahip olması.

Apple kullanıcılarının yıllardır beklediği özellikleri sonunda kullanıma sunan SanDisk iXpand birçok derde deva olacak gibi görünüyor. Her ne kadar yüksek fiyatlı olsa da rakipsiz oluşu yüksek fiyatı göz ardı etmeye yetiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.