Instagram Canlı Yayın Desteği Sunacak!

Popüler sosya medya platformu Instagram canlı yayın desteği haberi ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Rus asıllı kaynaklara göre söz konusu özellik test edilirken yakalanmış. İşte detaylar!

instagram-canli-yayin

Popüler fotoğraf ve video paylaşma ağı Instagram’a yepyeni özellikle gelmeye devam ediyor. Son dönemde Facebook’un Snapchat’i satın alamaması sonrasında uygulamaya hikaye özelliği eklenmiş ve bu şekilde rekabet daha da kızışmıştı. Şimdi de Rus asıllı kaynakların verdiği bilgilere göre popüler sosyal medya uygulaması Instagram canlı yayın desteği sunmaya başlayacak.

Instagram canlı yayın desteği ile beğeni toplayacak mı?

Basında yer alan bazı haberlere göre Rus haber sitesi Tjournal’a birçok ekran görüntüsü yollamış olan bir kullanıcı canlı yayın desteğinin geldiğini iddia etti. Kullanıcıdan alınan ekran görüntülerinde uygulamanın en üstünde yer alan hikayeler kısmında bir çerçeve içerisinde “Canlı” yazısı çıkıyor. Bu yazıya tıklandığında popüler canlı yayınlar başlığı altında bir sayfaya yönlendiriliyor ancak sayfa hata veriyor ve yüklenmiyor.

Aynı zamanda görüntüleri gönderen kullanıcı Go Insta! adı verilen büyük kırmızı bir buton aracılığı ile canlı yayına da girilebileceğini ifade etmiş. Elbette ki firma şu an için bu özelliği duyurmadı ve bu nedenle de canlı yayınlar ne izleniyor ne de yapılabiliyor. Ancak görünüşe bakacak olursak şimdiden bu özelliği ilk deneyecek olan kullanıcılar seçilmeye başlıyor.

instagram-canli-yayin

Sosyal medyada canlı yayınlar da rekabete dahil olacak!

Mobil cihazlar üzerinde Meerkat uygulaması ile başlayan canlı yayınlar, hepimizin yakından bildiği Periscope uygulamasının çıkması ile hız kazanmıştı. Bugünlerde de Facebook mobil cihazlar üzerinde yapılan canlı yayınlarda liderliği önde götürüyor desek yanlış olmaz. Belki de Instagram’da yalnızca belirli kullanıcılarda kısa süreli bir şekilde gerçekleştirilecek olan bu test talep ve arz oranını ölçerek nihai kullanıcılara hiç ulaşmayacak.

Firmanın bu konu hakkında hiçbir yorum yapmamış olması tahminlerin de artmasına neden oluyor. Bakalım Instagram canlı yayın özelliği kullanıcılara ulaşabilecek mi ve hedeflenen beğeniyi toplayabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.