iPhone 7 Hamile Bir Kadını Hastanelik Etti

Son günlerde sık sık yaşanan iPhone 7 olaylarına bir tane daha eklendi. Hamile bir kadın iPhone 7’nin meydana getirdiği hasar nedeni ile hastanelik oldu. İşte tüm detaylar!

iphone-7-yanik

Son günlerde gündemde büyük bir yer edinmiş olan iPhone 7 kazalarına bir yenisi daha eklendi. Hamile bir kadın iPhone 7’nin oluşturduğu hasar nedeni ile hastaneye kaldırıldı. Genç kadının kolunda telefon nedeni ile 2. Derece yanık olduğu tespit edildi.

iPhone 7 ile uyuyakalınca kolu yandı

Birçoğumuz yatağa ya da koltuğa uzanarak akıllı cep telefonumuz ile bir şeyler izlemeyi seviyoruz. Ancak bundan böyle aklınızda bu hikayeyi tutmalı ve telefonunuz şarjdayken dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Zira Melanie Tan Pelaez de bu şekilde video izlemeyi seviyor ancak yaşadığı şeyden sonra bunu bir daha yapmayacağından emin olabiliriz.

Akıllı cep telefonunu şarja takarak uykuya dalan Melanie Tan Pelaez, sabah uyandığında vücudunda bir terslik olduğunu fark etmiş ve baktığında uyuduğu sırada koluna düşmüş olan iPhone 7’nin kolunun feci bir şekilde yanmasına sebep olduğunu görmüş.

iphone-7-yanik

Anında hastaneye giden genç kadın yapılan kontroller ile yanığın sebebinin iPhone 7 ve şarj aleti olduğu doğrulanmış. Neyse ki hamile kadının bebeğine herhangi bir zarar gelmemiş ve akıllı telefonun neden böyle bir duruma sebep olduğu sorgulanmış. Şu anda genç kadın yaşadığı bölgedeki bir Apple Store’dan aldığı cihazın neden olduğu hasar sebebi ile estetik ameliyat olmak zorunda.

Uyurken telefonunuzdan uzak durum!

Gerekli incelemeleri yapan uzmanlar ise kullanıcıları telefonları ile uyumamaları konusunda ısrarla uyarıyor ve şarj cihazının herhangi bir biçimde hava ile bağlantısının kesilmesi söz konusu olduğunda yani vücudun ya da yastığın altında kalması durumunda inanılmaz ısılara erişebildiğini de ekliyor.

Sizler de bu iPhone 7 hikayesinden kendinize bir pay çıkararak uyurken akıllı cep telefonunuzdan uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız. Telefonunuz ne kadar kaliteli olursa olsun yine de tehlike altındasınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.