Google Pixel Dayanıklılık Testinde!

IP53 sertifikasına sahip olan Google Pixel bir defa daha suya karşı zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kaldı. Peki, 3 değişik senaryo karşısında dayanıklılığı test edilen akıllı cep telefonu neler yaptı? İşte tüm detaylar!

google-pixel-h

Son yapılan bir test sonucunda, günlerdir gündemden düşmemiş olan Google Pixel akıllı cep telefonlarının suya karşı dayanıklılık anlamında son derece başarılı sonuçlar verdiği bir kez daha görüldü. IP53 sertifikasına sahip olan ve her ne kadar bu hususta piyasadaki IP67 ve IP68 sertifikası sahibi ürünlere göre beklentilerin altında kalmış olsa da bu akıllı telefon bir kez daha zorlu bir testi başarıyla atlattı. İşte yapılan testler hakkındaki tüm detaylar!

Google Pixel suya atılırsa ne olur?

İlk olarak IP53 sertifikasının ne anlama geldiğini tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu sertifikaya sahip olan akıllı cep telefonları yalnızca toz ve suya karşı dayanıklı oluyor. Elbette bu durumun da belirli bir noktaya kadar toleransı var.

Google Pixel’in suya karşı dayanıklılığını test ederken 3 değişik senaryo uygulanmış. Bu testlerin bir tanesinde akıllı cep telefonu asfaltın üzerindeki büyük bir su birikintisinin içinde görüyoruz. Bir diğer senaryoda ise telefonun üzerine su püskürtülüyor. Son senaryoda ise klasik hale gelen suya batma senaryosu gerçekleşiyor ve Google Pixel 30 dakika boyunca suyun altında bırakılıyor.

google-pixel

Test sonuçları oldukça başarılı!

Neyse ki son günlerin popüler telefonu Google Pixel bütün bu senaryoların altından başarılı bir şekilde kalkıyor. Yapılan testler sonrasında kullanıcısını hiçbir sorunla karşı karşıya getirmeyen ve tamamen sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eden bu akıllı cep telefonu, kullanıcılarının güvenini tazeledi diyebiliriz.

Bir diğer yandan söz konusu testlerde suyun yalnızca kısa dönemli etkilerini görüyoruz. Uzun vadede telefonda herhangi bir sıkıntı olup olmayacağı konusunda bir yorum yapmak şu an için mümkün değil. Yine de kullanıcılara mümkün olduğunca bütün mobil cihazlarını sudan uzak tutmaları tavsiye ediliyor. Elbette küçük su temasları günümüz akıllı telefonlarının tolere edebileceği bir durum ancak telefonun uzun süre suyun altında kalması ne gibi sonuçlar doğurur bilemeyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.