Acer Swift Serisi Yeni Üyeleri Türkiye’ye Geliyor

Acer ultra ince bilgisayarlarının yer aldığı Swift serisinin Swift 7 ve Swift 3 modelleri Türkiye’de satışa sunulacak.

acer-swift-7

Acer, dizüstü bilgisayar üretiminde dikkat çeken ve son zamanda yaptığı yenilik, gelişmelerle beğenileri toplamakta. Swift 3 ve Swift 7 model seçenekleri birbirinden kaliteli özelliklerle bezenmiş ve dünya genelinde çok başarılı bulunmuş ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu modelleriyle ilkleri gerçekleştiren Acer modelleri sonunda Türkiye’ye de geliyor.

Ölçüleri ve ağırlığı nedeniyle dünyanın böylesin ince ilk dizüstü bilgisayarı olan Acer Swift 7, 1 cm’den ince, 9.98 mm kalınlığa sahip ve 1.1 kg ağırlığında. Tasarımının bu kadar ince olmasının yanı sıra, çok da dayanıklı olduğu bilinen modelin altın ve siyah renk seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda tek parça alüminyum gövdesinin zarafetinin yanı sıra, Corning Gorilla Glass mikro çerçeve sayesinde güçlü ve 13.3 inç Full HD IPS ekranı için yüksek çizilme direncine sahip bir model.  Acer Swift 7 pil ömrü, 7 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

acer-swift

Bu modelin kaliteli özellikleri sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Hızlı ve küçük dizüstü bilgisayarında 7. Nesil Intel Core i5 işlemci, en son kablosuz teknolojisi olan Mu-MIMO, 2×2 802.11 ac, 256 GB SSD ve 8 GB bellek gibi özellikler de göz dolduruyor. Bu özellikler sayesinde bağlantı ve veri aktarımı üç kat daha hızlı gerçekleşebiliyor. Bilgisayarın şarjı ve harici ekrana bağlanabilmesi için USB 3.1 Type-C bağlantısı bulunuyor. Detaylı, net ve parlak görüntüleme sağlayan özellik ise HDR(Yüksek Dinamik Aralıklı) HD web kamerası tarafından sağlanıyor.

Acer Swift 3 Özellikleri

Hafif ve ince tasarıma sahip olan Acer Swift 3’ün de tıpkı Swift 7 modelindeki gibi muazzam ölçüleri bulunuyor. Kalınlığı 17.95 mm ve ağırlığı 1.5 kg olan modelde mobilite, üstün verimlilik ve güvenlik için 12 saate dayanan pil ömrü bulunuyor.

14 inç HD ya da Full HD IPS parlama önleyen ekranları, 6.-7. Nesil Intel Core işlemci özellikleriyle beğeni toplayan modelin 512 GB SSD, 8 GB bellek ve güvenilir ve hızlı internet sağlayan 2×2 Mu-MIMO 802.11 ac kablosuz teknolojisi bulunuyor. Swift 7 modelinde olduğu gibi bu modelde de USB Type-C 3.1 bağlantısı bulunuyor ve bu hızlı veri aktarımını sağlıyor. Kamera ve ekran özellikleri de iki modelde de aynı şekilde tasarlanmış olarak sunuluyor.

Swift 3 modelinde aynı zamanda dahili parmak izi tarayıcısı, avuç dayanağının sağ üstünde yer alarak Windows Hello ile ortak çalışma sunuyor ve güvenliğin en üstte olmasını sağlıyor. Dokunmayla beraber parmak izinin taranması ve masaüstüne erişmesi arasındaki süre yalnızca 1 saniye oluyor. Bazı kişilerin parmak izlerini kaydedip, bir dahaki kullanımda onaylı kişilerle bağlantı kuruyor ve hileli hareketlerin gerçekleşmesinin önüne geçebiliyor.

Acer bu iki modeliyle dizüstü bilgisayarlar hakkında üst düzey bir çalışma gerçekleştirdiğini gözler önüne seriyor. Modellerin Türkiye fiyatının 3000-4000 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.