Türk Telekom Honor 7 İncelemesi

Fiyat ve performans oranı ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmış olan Türk Telekom Honor 7 bakalım kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak?

turk-telekom-honor-7

Uygun fiyatına rağmen son derece üstün özellikler ile gelen Türk Telekom Honor 7 kısa bir süre içerisinde dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Daha öncesinde de TT 175 modeli ile yine fiyat performans oranıyla dikkat çekmiş olan bir akıllı cep telefonu ile karşımıza çıkan ve aynı zamanda oldukça başarılı satışlar elde eden Türk Telekom şimdi de orta segmentn güçlü modellerinden bir tanesi olan Türk Telekom 7 ile oldukça iddialı!

İlk olarak metal kasası ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Türk Telekom Honor 7, 157 gram ağırlık ve 8.5 mm kalınlığa sahip. Cihazın arka tarafında bir parmak izi sensörü yer alıyor ve bu sensör son derece hızlı bir şekilde parmak izini tanıyabiliyor. Bunun yanı sıra tasarım anlamında da dikkat çeken telefon sağ tarafında da bir akıllı tuş barındırıyor. Bu tuş sayesinde feneri açma, rehberi açma ya da farklı bir uygulamaya giriş yapma gibi değişik işlevler yapılabiliyor.

honor7

Full HD çözünürlüklü 5.2 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Türk Telekom Honor 7 Corning Gorilla Glass 3 sayesinde de çizilme ve darbelere karşı dayanıklılık sağlıyor. Huawei’nin üretmiş olduğu 2.2 GHz saat hızında çalışabilen Kirin 935 işlemicisinden gücünü almakta olan cihazda bu işlemcinin yanı sıra ayrıca 3100 mAh kapasiteli batarya, 3 GB RAM, 8 MP ön kamera ve 20 MP arka kamera gibi özellikler de bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Android 5.0.2 işletim sistemi ile kutusundan çıkan Türk Telekom Honor 7, 16 GB’lık bir hafızaya sahip. Ayrıca bu hafızayı microSD hafıza kartı ile destekleyerek depolama alanını yükseltmek mümkün.

Türk Telekom’un yeni bombası her ne kadar üstün özellikler sunsa da cihazın dezavantajları yok değil. Kullanıcı değerlendirmelerine göre cihazın pil ömrünün çok daha iyi olabileceği ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra iç tarafta göze batan bir çerçevenin olması görsellik açısından bir dezavantaj olarak sayılabilir. Ancak bunların dışında cihazın özellikleri gerçekten de takdire şayan.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.