Acer Predator Serisi Bilgisayarlar Tanıtıldı

Acer markası, espor pazarında, ilerleyen sürede 150 milyonluk sürekli takipçi kitlesine seslenmede lider olması beklenen markalar arasında yer alıyor. Markanın Predator ismiyle sunduğu en yeni serisinin göz alıcı ürünleri, New York’ta yapılan next@Acer isimli küresel basın etkinliğinde sunuldu.

acer-predator

 

Acer markası geçen yıllar içerisinde ürünlerinde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, son derece başarılı ürünler üreterek piyasada büyük bir beğeni topladı. Kimi ürünleriyle satış rekorları dahi kıran Acer markasının yeni serisi Predator da, espor pazarında hakim kullanıcılara hitap eden en başarılı ürünlerin en başında aday olarak gösterildi. Predator serisindeki G1 ve 17X modelleri, temel özellikleri ile etkinlikte en çok söz edilenlerden oldu.

Predator G1 modeli, etkinliğin adeta yıldızı haline gelen bir masaüstü oyun bilgisayarı olup, 16 litrelik kompakt gövdeye sığdırılan, hacmi biraz küçültülen bir model olarak konuklara tanıtıldı. Hacmi küçültülerek, espor etkinliklerinde taşıma imkanını daha kolaylaştırarak daha az yorucu hale getiren bu model, ev dışındaki oyun turnuva ya da partilerine de daha kolay katılım imkanı sunuyor.

Predator G1’in temel donanım seçenekleriyse şu şekilde:

  • Tam boy NVIDIA GeForce GTX,
  • 6. nesil i7 Intel Core işlemci,
  • 64 GB’a kadar DDR4 bellek.

Aynı zamanda;

  • G-SYNC ve 4K2K Ultra Yüksek Tanımlı görsel desteği,
  • Creative Soundblaster X-Fi MB5 ve 7.1 Kanallı ses desteği,
  • 4 TB’a kadar (7200 RPM) sabit disk sürücüsü özellikleri de diğer konfigürasyon özellikleri arasında yer almakta.

acer-g1-3

İlerleyen haftalarda, Türkiye’de kullanıcılara sunulacak olan Predator G1’lerin de hangi konfigürasyonlara sahip olacağı belli olacak. Predator serisinin diğer modeli olan 17X dizüstü oyun bilgisayarı gibi G1 de sanal gerçeklik ürünleri ile uyumlu.

Gelelim next@Acer etkinliğinde parlayan bir diğer yıldız olan, Predator serisinin diğer modeli olan 17X’e. G1’in aksine dizüstü bilgisayar olan X17 de son derece başarılı teknik özelliklerle donatılmış durumda. 17X’te GPU için 1310 MHz’e, CPU için 4.0 GHz’e ve VRAM için 3.7 GHz’ kadar turbo hızlanma özellikleri mevcut.

acer 17x

Predator 17x‘in işlemci konfigürasyonları, G1 ile paralel seviyede seyrederken, göze çarpan başarılı bir özelliği 3 fanlı soğutma sistemine sahip olması. Cihazın ısınma düzeyini minimum seviyede tutan özelliğiyse; dizüstü bilgisayarlarda sıkça rastlanan soğutma ızgaralarının, cihazın altında olması yerine ön tarafında bulunarak, buradan içeri alınan havanın yatay olarak ilerlemesini ve arka kısımdan dışarı çıkmasını sağlaması oluyor. 0.1 mm kalınlığa sahip olan ve dünyanın en ince metal kanatları olduğu söylenen Aeroblade fan, GPU yakınında yer alıyor. Asıl önemli özelliği ise, bu fanın uçak kanadının davranışını simüle etmesi sayedinde hem fan hızını artırması hem de hava direnci ve gürültüyü azaltabilmesi olmakta.

acer

Üstün özelliklerle ve başarılı teknik donanımıyla kendinden oldukça iyi söz ettiren Acer Predator serisinin 17X modelinin ilk önce Çin’de Mayıs ayında, Kuzey Amerika ve Avrupa’da ise Haziran ayında piyasaya sunulacak. Ürünün Avrupa fiyatının 2,5000 Euro fiyat etiketine sahip olması beklenmekte.

Serinin diğer modeli G1 ise, Avrupa’da Haziran ayında, Temmuzda da Kuzey Amerika ve Çin’de piyasaya sunulacak. Bu ürünün Avrupa fiyatının da 1,200 Euro fiyat etiketine sahip olması beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.