Casper Excalibur G500 Özellikleri

Oyun tutkunlarının oldukça dikkatini çeken Casper Excalibur G500 güçlü donanımıyla da beklentileri karşılıyor.

casper-excalibur

Bilgisayar markaları arasında öne çıkan Casper, 500 modeli ile tıpkı diğer güçlü oyun notebookları olan G700 ve G800 modellerinin arasında yer alıyor. G500 modeli, diğerlerinden farklı olarak 15,6 inç ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu mobil cihazın diğerlerinden nispeten daha yüksek donanıma sahip olduğu da söylenebilir.

Casper Excalibur G500 Özellikleri

178 derece görüş açısı özelliğine sahip olan G500 modelinin 15.6 inç boyutundaki ekranı Full HD IPS olarak üretilmiş. Işık alan ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilmesi adına geliştirilen ekran teknoloji olarak Anti Glare kullanılmış. Oyun bilgisayarı olduğu için özellikle ekranın mat olması önemli bir tutum çünkü ışık yansımaları geçirilen keyifli zamanı olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Excalibur G500 modelinde işlemci olarak 6. Nesil Intel Core i7 6700 HQ kullanılmış. Bunun yanı sıra 4 GB Video RAM ve Nvidia GTX 960M ekran kartı sayesinde oyunlardan yüksek performans almak mümkün oluyor. Cihazda ses sistemi olarak Sound Blaster 2 kullanılıyor.

casper-excalibur-2

G500’ün göze çarpan ve beğenilen bir diğer özelliği ise, güvenli kullanımı sağlamak adına kullanılan parmak izi sensörüne sahip olması. Oyunların yükleme ekranları ve işlem hızı SSD sayesinde cihaza büyük verim sağlamış. Standart SSD büyüklüğü 240 GB olmasına rağmen, kullanıcı dilerse bunu 480 GB olarak da tercih edebiliyor. Bu durum da yine oyun tutkunlarının yükleme süresi uzun olan oyunlar için tercih ettikleri bir yöntem ve SSD üzerine kurularak ek performans ağlıyor.

Modelin Gear Display özelliği sayesinde bütünleşik ekran kartı ve harici ekran kartı arasında geçiş sağlamak mümkün oluyor. Aynı zamanda yüksek performans için çoklu ekran desteği bulunduran harici ekran girişleri de mevcut. Cihazın pil ömrü 3,5 saat kullanıma uygun.

casper-excalibur-3

Düşük ışıklı alanlarda kullanım verimini artırmak için ışıklı tasarlanan Casper Excalibur G500 modeli metal tasarımıyla da göze hitap ediyor. Oyun tutkunlarını yine yakından ilgilendiren bir özellik olarak, cihaz fan ayarını kendisi otomatik olarak yapabiliyor. Bu sayede oyun ya da kullanım sırasında bilgisayarı en uygun ısıda tutmak mümkün oluyor.

Casper Excalibur G500 modelini almayı düşünenler içinse cihaz fiyatı 3.989,05’ten başlayarak yükselen fiyat etiketiyle sunuluyor. Şu ana kadar deneyen oyun tutkunları bu modelin gerçekten başarılı olduğunu dile getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.