Microsoft’tan Yeni Alarm Uygulaması

Gerek iş, gerek okul hayatı erken uyanma zorunluluğunu beraberinde getiriyor ve bu durum birçok kişi için gerçekten de pek kolay olmuyor. Erken uyanma konusunda zorluk çekenler için düşünülüp tasarlanan yeni alarm uygulaması, kullanıcılara büyük ölçüde yardım sağlayacağa benziyor.
mimicker1Microsoft uygulamaları için, yine yaratıcılık en üst seviyede ortaya konulmuş şekilde, uyandırma sisteminde dikkat çekici bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Mimicker adındaki yeni uygulama sayesinde uyanma zorluğu çeken kişiler bu sorunu rafa kaldırıyor. Normal alarm sisteminden farklı olan Mimicker, istenilen saatte çalmasının ardından kişinin alarmı susturabilmesi için birtakım eğlenceli işlemler yapmasını gerektiriyor. Şöyle ki, kullanıcı alarm sesine uyandıktan sonra küçük bir oyun oynamak ve belirtilen süre içerisinde oyunun görevlerini yerine getirmek zorunda kalıyor. Eğer kişi bu görevleri belirtilen süre içinde yerine getiremezse uygulama otomatik olarak kullanıcının tekrar uykuya daldığını varsayıyor ve alarmı yeniden devreye sokuyor. Yani, kullanıcı uygulamaya gerçekten uyandığını bu süre içerisinde oyunu bitirerek kanıtlamaya mecbur kalıyor. Aksi takdirde Mimicker gerçekten de kullanıcıya rahat vermiyor ve tam olarak uyanmasını sağlamadan kendini durdurmuyor.
mimicker2Mimicker uygulaması kullanan kişilerin yapması gereken aslında son derece basit; oyunda verilen görevi tüm detayları ile yerine getirmek. Bunun karşılığında kullanıcı güzel bir güne kolayca ve keyifli bir şekilde merhaba diyor. Google Play Store’dan indirilebilen alarm uygulaması Mimicker için iOS işletim sisteminde de yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Şimdilik Android uygulama marketlerinden ulaşılabilen uygulamaya geri dönüşler oldukça olumlu oluyor. Özellikle uyanma zorluğu çeken kişiler için, Mimicker alarm uygulaması kolayca pes etmediğinden tatlı bir baş belası olarak, uyanmalarına yardımcı oluyor.

1 yorum
  1. Özlem Karaca diyor

    Mimicker denen uygulamayı telefonuma kurdum. Başlarda eğlenceliydi fakat sonra gerçekten sinir bozucu olmaya başladı 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.