2016’ya Damga Vuracak Akıllı Telefonlar

Samsung, Sony, Apple, LG gibi birçok markanın rekabetinin sürdüğü pazara bu yıl da oldukça dikkat çeken akıllı telefonlar yeni modelleriyle eklenecek. Markalar yeni modelleri hakkında sadece ön bilgilendirme yapmış durumda ancak akıllı telefon kullanıcıları için bekleyiş heyecanla sürmekte. Üstelik bu sektöre yeni atılan markaların bazıları daha hesaplı olmasına rağmen yüksek kalitede ürünler olmasından ötürü büyük ilgi toplayarak rekabetini artıracak gibi gözükmekte.
akıllı telefon
Sony Xperia serisiyle büyük bir çıkış yakalamış ve diğer akıllı telefonlardan daha farklı özellikler ile kullanıcılara hitap ederek büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştu. Bu sektörde güçlü bir marka olan Sony bu yıl Snapdragon 820 işlemcili iki yeni Xperia modeli tanıtacak. Xperia serisinin devamı daha gelişmiş özelliklere sahip olacak Z6 ve Z6 Compact olacak.

Telefon sektörüne veda eden Motorola’yı satın alan Lenovo markası, akıllı telefon konusunda son derece hesaplı oluşuyla dikkat çekmişti. Motorola’ya dair izlerin taşındığı son modeli olacağı bilinen Lenovo New Moto isimli akıllı telefon 2016 yılının yaz aylarında piyasaya sunulacak. Son yıllarda yoğun ilgi gören HTC markasının 2016 için piyasaya sunmaya hazırlandığı yeni modeli HTC One M10 modeli, şubat ayının sonuna doğru, MWC 2016 içerisinde tanıtılacak.
akıllı telefnAkıllı telefon pazarına ülkemizdeki katılımı son yıllarda gerçekleşen Huawei markası, şu ana kadar da kullanıcılarından başarılı bir ürün oluşuyla ilgili olumlu yorumlar aldı. Huawei markası bu yıl için de Mate 8 modeli ile piyasada yer alacak. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli, 1080×1920 piksel çözünürlükteki, 3 GB ya da 4 GB RAM ve 32 GB ve 64 GB Dahili depolama hafızalı, 1.8GHz hızında 4 Cortex A53s ve 2,3 GHz hızında 4 Cortex A72s çekirdekli özelliklere sahip seçeneklerle sunulacak olan Huawei Mate 8 merakla beklenen akıllı telefonlar listesinde yer almakta.

Şüphesiz akıllı telefon pazarının en iddialı ve kaliteli markalarından biri olan Apple iPhone 6C serisi ile piyasada merakla beklenmekte. Apple için bu model biraz farklılık içermekte çünkü diğer iPhone serilerine göre daha uygun fiyatlı olacağı belirtildi. 2016’nın ortalarına doğru Apple iPhone 6C piyasadaki yerini alacak. Kaliteden taviz vermeden akıllı telefonlarındaki benzersiz özellikleri ile dikkat çeken LG markası da 2016’da heyecanla beklenen G5 modelini tanıtacak. Beklenen tarih ise 2016 yılının Mayıs ayı olacak şekilde açıklandı.
akıllı telefnlarUygun fiyatlı, sıra dışı özellikli, kaliteli kasaya sahip olmaları ve bunlar gibi birbirinden iddialı özellikleri olan akıllı telefon markaları için 2016 yılı yine rekabet dolu bir yıl olacak. Teknolojik gelişmelerin varlığı, bu yıl içinde tanıtılacak olan yeni telefonlar ile daha fazla hissedilecek. Sektörün lider markaları gibi bu piyasaya yeni katılacak markalar da yeni modelleri ile kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.