iPhone 6C Sürprizler ile Birlikte Geliyor

Uzun zamandır hakkında konuşuluyor olan iPhone 6C serisi hakkında hala söylentiler devam ediyor ve seri hakkında her an yeni bir bilgi açığa çıkıyor. İşte esrarengiz seri 6C hakkında merak edilenler!

 

Apple, iPhone 6 serisini piyasaya sürdükten sonra, bu gelişmenin ardından iPhone 6C’nin haberini almayı bekliyorduk. Ancak Apple hepimizi yanıltarak 6S ve 6S Plus serisini piyasaya sürdü. Ancak elbette 6C hakkında söylenenler de son bulmadı. Birçok kişi bunların sadece söylenti olduğuna inanmış olsa da 6C çok yakında piyasadaki yerini alacak.

Piyasada iPhone modellerinin uçuk fiyatlara satıldığı kuşkusuz ki çok açık. Apple’ın Color serisini piyasaya sürmesinin amacı ise daha uygun fiyata bir iPhone alabilme fırsatını yaratmaktı. Bunu ilk olarak iPhone 5C modeli ile gerçekleştiren firma, şimdi de 6C modeli ile karşımızda olacak. Paylaşılan raporlara göre firma iPhone 6C üretimine Ocak ayında başlayacak ve Nisan ayında da modeller satışa hazır hale gelecek.

Apple A9 yonga setinden gücünü alacak olan 6C, 2 GB Ram’e sahip olacak. iPhone 5S’te olduğu gibi bu modelde de 4 inç boyutunda bir ekran yer alacak. Ekranın çözünürlüğü ise 1136 x 640 piksel olacak. Ayrıca 8 megapiksel arka kamerası ile göz dolduran model, 1642 mAh bataryaya sahip olacak. Bu model hususunda en fazla konuşulan şey ise donanımının çok daha güçlü olacağı.

Modelin tasarımından bahsedecek olursak da; 6C’nin, iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinin aksine metal yekpare bir tasarıma ve aynı zamanda 2,5D kavisli ekrana sahip olacağı belirtildi. Bunun yanı sıra iPhone 5C’nin aksine sadece 3 renk seçeneğine sahip olacak olan modelin renkleri altın, gümüş ve uzay grisi arasından seçilebilecek. Renk hususunda edinilen bilgiler net olmadığı için her an bu renk seçenekleri arasına bir yenisi eklenebilir. Ekstra renk seçeneği olarak tahminler rose gold yönünde.

Son olarak edinilen bilgiye göre çok ses getiren iPhone 6C’nin fiyatı 617 dolar olacak. Bu fiyat 16 GB’lık versiyon için biçilmiş bir değer ve Türk lirası karşılığı da yaklaşık 2500 TL.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.