WhatsApp Sözleşmesinden Sonra Signal En İyi Uygulamalara Girdi

WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımı detaylarını içeren yeni sözleşmesinden sonra kullanıcıların tümü tarafından tepki görmüş ve yeni mesajlaşma uygulaması arayışına girilmiş idi.

WhatsApp‘ın her zaman alternatifi olan Telegram’ın popülerliği daha artmış ve ciddi anlamda kullanıcı transferi yaşandı. Yüzde yüz yerli mühendisler tarafından geliştirilen BiP uygulaması da bu geçiş sürecinden olumlu şekilde etkilendi. Kullanıcıların bir çoğu tercihini yerli uygulamamız BiP’ten yana kullandı.

Tüm bunlar haricinde bir uygulamanın da adını duyar olduk. Özellikle Tesla kurucusu Elon Musk’ın aşağıda da göreceğiniz üzere attığı “Use Signal” yani “Signal‘i Kullanın” tweeti WhatsApp ile yollarını ayıran kullanıcıların ilk tercihi oldu.

Uygulama Marketlerinde Birinci Sıraya Yerleşti!

Signal uygulaması bu yönlendirme sonrasında uygulama marketlerindeki popülerleliğini artırarak Almanya, Fransa, Avusturya, Finlandiya, Hong Kong, Hindistan ve İsviçre’deki uygulama marketlerinde ‘En İyi Ücretsiz Uygulama‘ statüsünü kazandı.

Ülkemizde ise Google Play Store “Üst Sıralar” sıralamasında 4.5 puan ile 6. sırada yer alıyor. WhatsApp’ın bu hamlesinden vazgeçmemesi durumunda ise sıralamada ilk 3’e gireceğini fakat Telegram’ı geçmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Signal uygulaması hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz; Signal Nedir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıralama ne olursa olsun kaybedenin her zaman WhatsApp olacağını söyleyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.